בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / מדינת ישראל תבלום את האנטישמיות בעולם- סופו של מיתוס
BDS תנועת החרם על מדינת ישראל (קרדיט תמונה: Takver)

מדינת ישראל תבלום את האנטישמיות בעולם- סופו של מיתוס

BDS- תנועת החרם על מדינת ישראל רק גודלת וכבר חדרה לבית הנבחרים האמריקני (קרדיט תמונה: Takver)

המציאות קובעת את התמוססותו של אחד המיתוסים המיוחסים להקמת מדינת ישראל, והוא כי די בקיומה של מדינת ישראל כדי להרתיע גורמים אנטישמיים בעולם. מיתוס זה הוטח לא אחת על ידי כל ישראלי גאה, בפניו של אחיו בניכר, על-ידי מגוון אמירות בסגנון 'אם לא מדינת ישראל לא הייתם חיים כאן בשקט.'

למי שמתעמק בהיסטוריה של העם היהודי, אנטישמיות אינה דבר חדש. כבר עם תקומתו של עם ישראל בימיו של אברהם אבינו ע"ה, הייתה זו שרירה וקיימת. אך נוכח כוחו המופלא משמים של אב האומה היהודית, היו מנהיגים שחתמו על הסכמי שלום עמו באותה תקופה. הסכמים אלו אף כובדו כלשונם על-ידי עם ישראל וצאצאיהם, גם כשחזרו לארץ הקודש לאחר גלות מצרים.

השנאה לעם היהודי ידעה שיאים אכזריים, בארץ ישראל בעיקר, במשך מאות בשנים. על כך אמר רבי שמעון בר יוחאי כי העובדה שעשיו שונא ליעקב היא הלכה.

לכן לאור ההיסטוריה, ודאי כי לא ניתן להאשים את מדינת ישראל ובה את 'הבלוף הציוני' שאמנם החל קודם לכן אך אומץ היטב לאמתחתה, על כך כי נכשלה בבלימת גילויי האנטישמיות, משום שאין ולא היה בכוחה לעשות כן.

הציונות עצמה פעלה ופועלת בצורה מפלה כנגד יהודים

הקונספט הציוני עצמו אף הוא לא חף מגילויי איבה ואפליה כלפי יהודים בארץ ובעולם. בעוד שרעיון הציונות בפני עצמו הוא כעין המצאה, מתחוור היום, כך לדעת רבים מעמך ישראל, כי המושג האמורפי הזה נועד לכתחילה, מראשית הקמת מדינת ישראל בידי בן גוריון וחבריו, בכדי להצדיק פוליטיקאים בדרכם למשרה הנכספת להשתלט על הון ולשלוט בתושבי הארץ, באמצעי מרות כשרים לכאורה, כמוסדות המדינה.

ההיסטוריה בת שבעים השנים, ביקשה להחדיר את מושג יישוב הארץ כחלק מהרעיון הציוני, אך בפועל לימדה זו כי התייחסות נבזית לעולים שאינם אירופאים "נאורים" כבן גוריון מצדו האחד של המתרס הפוליטי, וכז'בוטינסקי מאידך, הינה לגיטימית.

בשל סיבות של פוליטיקלי קורקט לא ניתן לכנות התנהגות כזאת כאנטישמיות, אולם כאמור גילויי אפליה מצד מוסדות מדינת ישראל, ובהם למשל רצח יהודים על ספינת אלטלנה בהוראת בן גוריון ובפיקודו של רבין, אינם רחוקים דיים ממעשיהם דה-פקטו של אחרים כנגד העם היהודי בניכר.

הסכם עבודה של המדינה עולים ממרוקו - חני זובידה טוויטר

מתוך "הסכם העבודה" של מדינת ישראל עם העולים ממרוקו (קרדיט תמונה: חני זובידה טוויטר)

ההתנהגות הבזויה והמזעזעת של חטיפת ילדי תימן, גזיזת פאות של עולים ממוצא מזרחי ושליחתם למוסדות חינוך ברוח הקיבוצים של השומר הצעיר, אמירות מבישות על ניצולי שואה שומרי תורה ומצוות, והתנהגויות דומות שנתגלו על ידי "הנאורים" שהקימו את מדינת ישראל, (בהן העובדה הידועה כי הסוכנות היהודית בהנחיית בן גוריון לא הצילה יהודים אותם יכולה היתה להציל), כל אלו אינם גרועים פחות מגילויי אנטישמיות כאלו ואחרים.

רבים אינם יודעים את העובדה כי מדינת ישראל החתימה את יהודי צפון אפריקה על מסמך מקומם, כשהייתה עוד בחיתוליה, והתנתה כי בתמורה להעלאתם ארצה על-ידי מוסדות הציונות השונים, עליהם לעבוד כפועלים של אחיהם היהודים בקיבוצים. במידה ויסרבו, לא יקבלו הם כל זכויות אזרחיות עם עלייתם לארץ הקודש.

מדינת ישראל כישות מבלבלת את "האנטישמים החדשים"

בימים אלו שומעים על אנטישמיות גואה והולכת, שלכאורה נדמה כי עוצמות השנאה חוזרות למחוזות בהן התגלו לפני עשרות שנים. האחרונה בהן, לפני מספר ימים, הייתה הפגנת השנאה כלפי יהודים בעיר ריגה, שם נרצחו כמעט כל יושביה היהודים במהלך מלחמת העולם השניה, עת היתה לברית ליטא-לאטביה באותה תקופה, ההזדמנות לחבור לנאצים.

השנאה ליהודים לוקה בבלבול בין השנאה התהומית למדינת ישראל בידי גורמים זרים לשנאת יהודים בכלל, שאף הצליחה לחדור לבתי הקונגרס בארצות הברית עם שתי חברות בבית הנבחרים שמשפחותיהם היגרו לארה"ב ממדינות ערב וחברה נוספת "מהברונקס" לכאורה גם היא חובבת החרם על מדינת ישראל.

יהדות ארה"ב תומכת ומתנתקת ממוסדות המדינה במקביל

לפני שנים באירוע של ארגון יהודי במערב ארה"ב, בו נכח כתבנו, התנהל ויכוח סוער בין צעירי הארגון, יהודים-אמריקניים לבין ישראלים שעברו לגור בארה"ב. מהותו של הוויכוח נסב סביב התפיסה של יהודי ארה"ב כי עליהם לדאוג ראשית ליהדות המקומית בארה"ב ורק לאחר מכן למדינת ישראל. דבר שכמובן מושמע רק בחדרי חדרים ולא מפורסם בריש גלי.

בעוד שהישראלים הטיחו באחיהם שנולדו בארה"ב את המנטרה כי לולא מדינת ישראל לא היה להם קיום מול אנטישמיות מובטחת, השיבו אלו כי הם לא בטוחים בכלל כי ישראל תמשיך כמדינה בעלת זיקה ליהדות למשך שנים רבות, וכי עליהם לדאוג ליום שזה יקרה, משום שלמרות ההתלהמות של "הישראלים", מדינת ישראל לא באמת טורחת לדאוג להם, ואולי ההיפך הוא הנכון.

עוד עובדה מצערת על התמוססות המיתוס כי למדינת ישראל השפעה כלשהי לבלימת האנטישמיות, שכבר פשתה בגלוי בקרב פוליטיקאים, היא ההחלטה של ידידתה הגדולה של מדינת ישראל, המעצמה ארצות הברית, שלא לגנות את דבריה האנטישמיים של חברת הקונגרס המוסלמית, עומאר. למזלם של יהודי ארה"ב דווקא נשיא ארה"ב תקף את דבריה ואת התחסדותם של הליברלים.

בני גנץ קמפיין בחירות 2019

בני גנץ, רואה במוסדות המדינה דבר "קדוש" לפני כל התושבים וכל דבר אחר, הזוי.. (תמונת אילוסטרציה: טודיי, מתוך מודעת קמפיין בחירות 2019)

מה זה, ישראל לפני הכל?

עוד בימים אלו שומעים ממי שמגדיר את עצמו כמועמד לראשות מדינת ישראל, מר בני גנץ, כי ישראל מעל הכל. אכן דרך פשוטה להלהיב את האדם הפשוט, באמצעות העתקה בוטה מהקמפיין של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, "אמריקה לפני הכל."

אולם לפני ההתלהבות, כדאי לשים לב לדבריו של גנץ, שעבורו ודאי שמדינת ישראל היא מערכת מעולה. על פי הפרסומים, האיש לא הספיק להיות מספר שנים בודדות מחוץ למערכת הצבאית וכבר צבר הון המתקרב ל-10 מיליון שקלים. זאת למרות שחברה בניהולו, כשלה ופשטה את הרגל. ומה לגבי אלו, כמיליון וחצי מתושבי המדינה, וכחצי מכלל המועסקים בה, המרוויחים רק משכורת מינימום?

עם התמקדות בדבריו המתלהמים של גנץ, ניתן להבחין בניואנס מדאיג מאוד. "ישראל לפני הכל" מסביר גנץ, אלו מוסדותיה של המדינה, ולא היותה יהודית. לא היותה כמדינה שדואגת לתושביה אלא היא משרדיה ומוסדותיה הם-הם מעל הכל. הכוונה היא כי המטרה מקדשת את האמצעים ומה שחשוב הוא לחזק ולהותיר על כנם את מוסדות המדינה- לפני הכל וכאמור מעל הכל.

כך למעשה, התפוגגה המנטרה כי קיומה של מדינת ישראל יבלום אנטישמיות בעולם. בזמן שאלו הסובלים מאנטישמיות אינם רוצים לעלות למדינה בה מהר מאוד הם יכולים להגיע לקו העוני, וממש לא חושבים כי רק בזכות אותה מדינה יהודית לכאורה הם יכולים "לחיות בשקט" בניכר- מותו של מיתוס.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.