בס"ד י״ח באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 25 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / מיום ליום מסתמן כי הולכים לבחילות 2019 ולא לבחירות
שקית הקאה במטוס - CC0

מיום ליום מסתמן כי הולכים לבחילות 2019 ולא לבחירות

שקית הקאה במטוס (קרדיט תמונת אילוסטרציה: CC0)

דעה

רמת ההתחכמויות, התרגילים וההתבטאויות תוך המאבק על רמת השנינות, כבר גבתה מחיר של השפלות, העכרת יחסים בין שותפים לדרך ובין קולגות לשעבר, וזו רק ההתחלה.

משהו שונה מאוד בתקופת הבחירות הזו אולי מאי פעם, והמשפיעה העיקרית היא הטכנולוגיה. יחסית למה שהתרחש במדינה לפני כמעט ארבע שנים, אין להשוות את כמות ובעיקר רמת התקשורת הקיימת כיום, כאשר כל ניואנס הופך עד מהרה למניפולציה, ומגיע בזמן-אמת לכיסו של כל בוחר פוטנציאלי.

מסר חד בזמן אמת

כך כשפופוליסט זה או אחרת מעוניינים בשידור מסר לבוחרים, הם אינם זקוקים להרבה, אף לא להשקעה פנטסטית כפי שהיה נהוג בעבר, עת כוכב בידור היה מוזעק למטה הבחירות של המפלגה כדי שאופיו ובדיחותיו ישמשו ככלי ניגוח פוליטי.

אם כבר הזכרנו את תופעת העבר, שחקן, אומן, וכל אחד המאוהב בבמה אף בעולם העסקים, חייב היום להמציא את עצמו מחדש חדשות לבקרים. במחשכי המפלגות עמלים ורוקחים רעיונות מחכימי פתי עד נבזיים כדי שהמסר יטוס ברשתות ויופץ לכל עבר.

לא להתבלבל את המחיר משלם הציבור

את המחיר משלמים תושבי המדינה, אשר ללא הרף מקבלים עוד ועוד הודעות המשויכות לבחירות לעתים עם צלצול מקפיץ, וכפי שטוענת כותרת המאמר לבחילות 2019, כיום ניתן בוודאות לומר כי יש קונצנזוס מוחלט בקרב כלל הבוחרים כי אין כל קונצנזוס.

בחירות, בחילות או הרפתקאות 2019 יפתיעו אף את אלו שאינם מופתעים בקלות, פשוט כי את העם מעניין חשבון הבנק המחורר שלו יותר שנגרם על ידי אוזלת ידה של המדינה מאז תקומתה, מאשר ויכוחי סרק-סרק בין אלופי צה"ל, שלא השכילו לנצל את הפנסיה המהודרת שלהם לפרישה באיזה כפר בצפון.

ההצלחות והכישלונות של תרגילי המנהיגות של רבים מאלו המנסים בדרכים עקלקלות לשרוד את הבחירות, לא יועילו ובסופן יישלחו הם, כעוד עשרות מהחולמים על הכיסא המסתובב (ולכאורה הנכסף), חזרה לביתם חפויי ראש, אז לא חבל על הזמן לרוץ לעוד הודעת "ברקינג" בוואטסאפ... ותחשבו על זה.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בפסגת נאט"ו 2018 (קרדיט תמונה: Twitter-Dan Scavino)

עולם שלם המתין- לאחר 48 שעות של דממה צייץ עתה הנשיא טראמפ

סוף סוף צייץ הנשיא בחשבון הטוויטר שלו.