בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6297.18 | €5535.31 | £4948.66 | ¥697139.17 | 16/08/2018 02:46
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / על מה הפליאה, טרם שמו לב כי טראמפ מקיים סדרתי של הבטחותיו לבוחר?
דונלד טראמפ רפורמה באישורי בנייה (צילום מסך WH)

על מה הפליאה, טרם שמו לב כי טראמפ מקיים סדרתי של הבטחותיו לבוחר?

נשיא ארה"ב דונלד מציג את הצורך ברפורמה באישורי הבנייה, עוד אחת מהבטחותיו לבוחר, וכך באותה רשימה גם העברת השגרירות מתל אביב לבירת מדינת ישראל (קרדיט תמונה: צילום מסך WH)

בין אם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אינו מצליח להעביר במלואו כל חוק וצו מנהלי עליו הוא חותם ובין אם כן, כגון הצלחתו המשמעותית אולי יותר מכל עבור הבוחרים- העברת רפורמת המס בסנאט, כשנה לאחר השבעתו של הנשיא, לא נותרו הרבה סעיפים מהרשימה אותה הבטיח טראמפ לבוחריו במהלך הקמפיין, שעד כה לא עברו לפסים מעשיים בשטח.

לכן הפליאה היום אינה כלל וכלל על הצעד שנקט טראמפ, אותו הבהיר בצורה הברורה ביותר במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות ארה"ב. אלא, יש לתמוה דווקא נוכח תגובות אלו המתפלאים מהחלטתה של ארצות הברית להכיר בבירת מדינת ישראל, כמה עשרות שנים לאחר שתמכה בהכרזתה החד צדדית על עצמאותה בשטחי ארץ האבות.

נשאלת השאלה, היכן היו כל אותם גורמים בינלאומיים אשר ממש אינם עניים מצרות בביתם, ואשר הצרו לעצמם את המרווח הפוליטי, לאחר שהעלו במאות אלפים ומיליונים את מספר תושביהם המוסלמים. היכן הם היו כאשר עברו חוקים וצווים אחרים אותם הוביל הנשיא טראמפ, בדיוק על פי התכנית אותה התווה בקמפיין הבחירות, ואשר חלקם ודאי שנוגדים את מדיניותם?

הרי הנשיא אמר בפירוש, וחזר ועדכן דרך דובריו, כי ארה"ב תחל במהלך חכם בעתו ובזמנו של הכרה בבירת מדינת ישראל, לרבות העברת שגרירותה לשם מתל אביב, אזי מה הפלא כשעתה זה קורה? לפיכן, לא נותר אלא להמליץ לאותה קבוצה חסרת חוט שדרה ולקבוצה אחרת המפזזת בין הקולות השונים, לשים לב כבר עכשיו לפני שחומת ארה"ב מקסיקו קורמת עור וגידים, כי גם זה קורה כבר בשטח.

עם זאת, במקביל לעיתוי ההכרזה של הנשיא, מחלקת המדינה מזהירה את הדיפלומטים האמריקניים ובני משפחותיהם להימנע מלהגיע לעיר העתיקה עקב חששות מאלימות. זאת לאחר שהנשיא טראמפ כבר עדכן מספר מנהיגים ערבים ומוסלמים כי יש לו כוונה להצהיר היום על הכרת ארה"ב בבירה אותה בחרה לעצמה מדינת ישראל, מה שכאמור יסלול את הדרך להבטחתו להעביר את השגרירות מתל אביב.

הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, אישר כי הנשיא טראמפ עדכן אותו בתכנית ומסר שהזהיר את הנשיא כי יהיו לכך תוצאות חמורות עד אלימות אפשרית אם יעשה זאת. מנהיגים פלסטיניים נוספים גם מהעבר הגדירו את האזור ככזה העומד על סף פיצוץ, והכרזתו של טראמפ היא למעשה הלהבה. צה"ל על כל פנים נערך לתרחישי בלהות. קשה הפעם להאמין כי הסובלנות המאוסה בקרב רבים בישראל וההתרפסות שלקתה בה מדינת ישראל בזמן המגנומטרים, תחזור שוב על עצמה באם הפלסטינים יעוררו מהומות מוגזמות.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו - טוויטר

חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן

סוכנות הבילוש הפדרלית נמצאת בתהליך של ראיונות עם אנשי תעופה ונמלי תעופה רלוונטיים ואיסוף כל החומר

2 תגובות

  1. נראה כבר מה יהיה עם זה

  2. התנגדתי לנשיאותו, והמשכתי שלא להסכים לרבים מדבריו של טראמפ, אבל זה שלבוחריו הוא מקיים אחת לאחת את מה שהבטיח להם, זה מתחיל כבר לגרום לי לקנא…