בס"ד י״ד באדר א׳ תשע״ט , יום שלישי , פברואר 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / המינוי של הנשיא טראמפ, קוואנו, לבית משפט העליון עבר בסנאט

המינוי של הנשיא טראמפ, קוואנו, לבית משפט העליון עבר בסנאט

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס מנהל את ההצבעה בסנאט למינוי קוואנו לעליון (קרדיט תמונה: צילום מסך)

לאחר מסע הכפשות סוער, שנמשך אף בשעות האחרונות על רצפת הסנאט, לא הצליחו הסנאטורים הדמוקרטים וחבריהם הליברלים במדיה לשבש את המינוי של הנשיא דונלד טראמפ לבית המשפט העליון, שזכה ברוב של 50 מצביעים מול 48 שהצביעו נגד.

הסאגה הגיעה לפני מספר דקות לסיומה, כאשר רוב שהושג ב-24 השעות האחרונות, סלל את דרכו של השופט ברט קוואנו לבית המשפט העליון, מינוי שהוא לכל החיים.

בעוד שמדובר בניצחון לא רק לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אלא גם למפלגה הרפובליקנית לפני בחירות האמצע בנובמבר, עבור הליברלים מדובר בחשבון נפש והפקת לקחים עמוקה.

צ'אק גראסלי - צילום מסך

יו"ר ועדת המשפט של הסנאט צ'אק גראסלי, בנאום הסיכום שלו בסנאט לפני ההצבעה (קרדיט תמונה: צילום מסך)

צ'אק שומר, מנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט נשא את נאום הסיכום שלו לפני ההצבעה. מעבר לדברים הצפויים שהיו דומים לאלו של חבריו במהלך היום, טרח שומר להכפיש בכל אופן אפשרי במשך שעה ארוכה את השופט ברט קוואנו, באופן אישי ובוטה, כאשר בכל תחילת משפט אמר "השופט קוואנו לא מתאים כיוון ש..." לאחר שסיים את הביקורת כלפי קוואנו, המשיך שומר בביקורת צולבת כלפי יריביו מהמפלגה הרפובליקנית.

שומר, שהיה ממונה על כל מערך השיבוש שנועד למניעת המינוי הערב, גם יהיה מי שיישא באחריות לכישלונו. נימת קולו של שומר בנאומו, לא היתה קשוחה כתמיד אלא כנועה ושקטה ולא נותר לו אלא לבקש מהציבור האמריקני להצביע בבחירות האמצע, וכך ניצל את יתרת זמנו לקמפיין בחירות.

לאחר מכן, עלה מנהיג הרוב הרפובליקני מיטש מקונל. דבריו של זה, התמקדו לכתחילה בפן המשפטי כאשר הוא מצדיק את התהליך בכלל ואת בחירתו של השופט ברט קוואנו בפרט.

מקונל הזכיר, כי עם הצגתו של קוואנו כמועמד לא היה אדם או גוף שלא שיבח אותו. בסיכום דבריו אמר מקונל, כי איומים והפחדות אינם שייכים לכאן, ההצבעה היום תסיים פרק אפל בהיסטוריה, מחר נמשיך לדרך חדשה הרחק מהחושך.

 

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ראובן רובי ריבלין - צילום מסך - יו טיוב

יש ״רשעים״ בירושלים, בשורה לא טובה לבאות לנתניהו

רובי, מצביא צעצוע, שעוטה לא אחת ארשת חשיבות גדולה משל נשיא האומה החזקה בעולם, ארצות הברית.