בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / פרס נובל לשלום לא הוענק לטראמפ וספק גדול אם קשור לשלום
הצהרה על זוכי פרס נובל לשלום 2018 - צילום מסך

פרס נובל לשלום לא הוענק לטראמפ וספק גדול אם קשור לשלום

הצהרה על זוכי פרס נובל לשלום 2018 (קרדיט תמונה: צילום מסך)

לאחר מתח של יותר מיממה הודיעה ביום שישי ועדת פרס נובל, מי יזכה בפרס נובל לשלום הנחשב מבין היוקרתיים ביותר של הוועדה.

הפרס הוענק לנפגעים של מלחמות וסחר באדם ופגיעה וטיפול בנשים בזמן מלחמה, כך לדברי הוועדה. וכן על האומץ של הזוכים בפרס להילחם בכך, הזוכים: דניס מקווייג ונדיה מורד.

בהצהרה לא ניתן היה להתעלם מרמיזות פוליטיות לצד אחר ולנושא אחר בעולם, כאשר במהלך הדברים נאמר ולאחר מכן נאמר שוב בתשובות לשאלות לעיתונאים בנושא, כי זכויות הנשים בגין הפגיעה הפיזית בהן הוא דבר קריטי בעולם, נושא שיש לפתח ערנות רבה לגביו.

העיתונאים ניסו כהרגלם שוב ושוב למשוך לעניין הבוער כרגע כשכמעט נדמה היה כי עוד רגע קט ישאלו לדעתה לגבי פרשת מינוי השופט בארה"ב. הדוברת לא התעלמה וחיזקה את הדברים, כאשר נשאלה לגבי "פגיעה בנשים." הגם כי אמרה שהפרס אינו קשור אלא לעניין של זמן-מלחמה, ודאי כי פגיעה בנשים בכל מקום היא בעיה גלובלית.

אף לא אחת משאלות העיתונאים הופנתה לגבי פועלו של הד"ר מקווייג מקונגו הזוכה המשותף בפרס נובל לשלום.

לציין כי למרות שהנושא אינו קשור במהותו לשלום, כריכתו של הדבר בזמן של מלחמה נתן את הגושפנקא לוועדה לקחת נושא פופוליסטי של תלונות על פגיעה וניצול של נשים וכן של גברים לצורך העניין כפי שנאמר, ואת הסיבה להעניק את הפרס היוקרתי כאמירה שעוד תהדהד בימים הקרובים כשתזלוג לנושאים שאינם קשורים לשלום אלא לפגיעה עצמה, אף אם התרחשה באולפנים של הוליווד.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

רובוט ברטי של איפסון EPSON - איפסון

חזון העולם הרובוטי כבר כאן, אחר אלו חברות בתחום כדאי לעקוב

שימת 10 חברות הרובוטיקה שצריך לעקוב אחר פעילותן, במהלך שנת 2019. החברות נבחרו על בסיס היותן מובילות