בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / דעה – יש סיכוי כי האירוויזיון עוד יועבר מישראל
נטע ברזילי ציוץ מטעם האירוויזיון - טוויטר

דעה – יש סיכוי כי האירוויזיון עוד יועבר מישראל

נטע ברזילי על רקע ציוץ מטעם האירוויזיון שלכתחילה לא מיהר להכריז כי יתקיים בישראל (קרדיט תמונה: טוויטר)

רבים מכירים, או ששמעו גם אם אינם מקבלים את הדבר, על יין נסך. לא כאן המקום להאריך בכך, אולם עניין אחד בנושא זה מעניין - החומרה שקולה כנגד מחלל שבת בפרהסיה בהתייחס לאיסור שתיית היין וכו'.

רבים במדינת ישראל שומרים שבת באופנים מגוונים. אולם אין אחד שבביתו אינו מקדיש לשבת את שעותיו היפות והרגועות. אפשר לומר לצורך העניין, כי אין בישראל מי שלא שומר ולו משהו מהשבת, אף אם הדבר מסתכם בכך כי הוא נח ומתענג על היום הקדוש הזה בשינה ערבה.

ועמך כולם צדיקים, לפיכך יש כאמור ששומרים דבר קל בשבת קודש ויש ששומרים שבת כמו שצריך להלכה, כפי המצווה על כל יהודי לעשות.

ההבדל בין כולם, לבין אלו שזורמים עם דרישות הגויים המכריחים מראש חילול שבת ביודעין כי נושא זה רגיש מאד בישראל, הוא כזה: אלו, לא רק שמסכימים, אלא מצהירים כי יעשו הכול כדי לחלל שבת בפרהסיה, וההבדל הוא עצום.

לפני יום הדין, הגם כי חובת התוכחה חזקה, נמעיט בתיאורים, אך כששר של מפלגה חרדית אומר כי זה חורה לו אך "הוא יודע היכן הוא נמצא" ולכן לא יעשה דבר. כמו כן, סועד הכלבים להנאתו, מצהיר כי בפרהסיה יחלל את השבת "לכבוד" האירוויזיון, פשוט קשה להאמין כי האירוע הזה באמת יתקיים.

ייתכן ועד הרגע האחרון עוד יחשבו כי הכול תקין, אך לעתים רוחניות כופה מציאות גם מעל הטבע. לפיכך, הסיכוי כי האירוע הזה כפי שמסתמן כעת יזכה לברכה, אם חס ושלום יתקיים בישראל, הינו כה קלוש, עד כי כאמור גם במציאות קשה לראות איך דבר כזה יכול לקרות באופן חלק. זאת, אלא אם כן בכל זאת יחליטו להימנע מחילול שבת בפרהסיה, בפרט לעיני ולדרישת הגויים.

כתיבה וחתימה טובה לכל עם ישראל, לרבות "הנאורים."

אודות בני ימין

בני ימין, הצטרף לכותבי טודיי בארה"ב שם שהה בתקופת ההקמה של האתר ב-2012, ומאז פעיל בצוות החדשות. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twodaynews.com. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

שי ניצן - צילום מסך- כאן

חשד לפלילים של ניצן מתפתח למה שיכול להוציא את ביבי מהבוץ

הפעם ניצן עלול להיתקל בקושי רב, ואם הדבר יתפתח כפי שכך צפוי, ימיו בתפקיד פרקליט המדינה ספורים.