בס"ד י״ד באדר א׳ תשע״ט , יום שלישי , פברואר 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / יהדות / דסק יהודי / צביעות חולה: רבים ידעו זאת על הציונות-הדתית, עכשיו זה נחשף
קמפיין הצינות הדתית - טוויטר - צילום מסך

צביעות חולה: רבים ידעו זאת על הציונות-הדתית, עכשיו זה נחשף

קמפיין הצינות הדתית - (קרדיט תמונה: טוויטר - צילום מסך)

המגזר ההולך ונעלם

מדובר בקבוצה בה רבים מחובשי הכיפות הסרוגות הצעירים שעוד נותרו חברים לדרך, כלל אינם מודעים לכך כי מדובר בקונספט של כמה עשורים בלבד. גם הכיפה סרוגה לא הייתה קיימת בטרם הומצאה כדי להיבדל מן החרדים מחד והחילונים מאידך במדינת ישראל.

כל מי שהיה מעורב אי פעם בשיחות קולחות עם בני המגזר לא יכול היה שלא להתבלבל, מחד רבים מבניו אנשי צבא מסורים, אחרים לומדים בישיבות, זה עם חליפה וזאת לבושה במיטב האופנה "הקייצית" של תל אביב, משהו לא ברור.

אך דבר אחד דומיננטי מאוד ולכן הקמפיין האחרון שמן הסתם לאור הביקורת דווקא ממי שהיו לצידו של המגזר שבכל זאת סרוג בשמו גם קונספט הציונות - לא יעבור.

שפוטים לתפיסת העולם

בחדרי חדרים, מדובר בקבוצה שבקרבה מנהיגים קיצוניים השפוטים לתפיסת עולמה, עד כדי שכל מי שאינו נמנה עמם הוא "מתלמידיו של בלעם הרשע" כפי שהם נוהגים באחת מיני המנטרות שלהם להתריס בפני המעז ללכת כנגדם.

קצרה היריעה מלהרחיב את האבסורד העומד מנגד להתעקשותם לומר לכל דיכפין, כי האחדות היא זו המובילה אותם, אך בפועל כל מי שאינו ציוני-דתי והכיפה שלו, לבושו והנהגותיו אינם כשלהם, "מוקצה."

כך לקח לרבני המגזר זמן רב והעברה על המידות הפסולות של הגאוותנות הנובעת מכך כי רק הם יודעים מה היא "האמת," לתמוך בבניהם בשר ודם שוכני הגבעות לאחר שסבלו מהתעללות שאינה מתקבלת על הדעת מהמדינה, עליה חולם המגזר להשתלט.

אף אחד מאלו המודעים למציאות אינו מתבלבל נוכח "קמפיין הפרסום" של מי שכבר הצהירו לא אחת לרבות נפתלי בנט, כי לא ירחק היום בו הם ישתלטו על כל הרשויות במדינת ישראל. מדובר באסטרטגיה שקופה למדי של "הפרד ומשול."

מסע פרסום משה כחלון כולנו - חדשות טודיי
העיתוי השקוף: מסע הפרסום של
השר כחלון והעלאת דירוג האשראי

אין מילים כשתמונה אחת שווה לפחות אלף מהן: [הציוץ הגאוותני של הדובר יהושע מור יוסף בטוויטר: "הצטרפתי לצוות האסטרטגי של הבית היהודי בבירה...." הוסר על ידו]

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ראובן רובי ריבלין - צילום מסך - יו טיוב

יש ״רשעים״ בירושלים, בשורה לא טובה לבאות לנתניהו

רובי, מצביא צעצוע, שעוטה לא אחת ארשת חשיבות גדולה משל נשיא האומה החזקה בעולם, ארצות הברית.