בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / סטארטאפים מישראל נחשפו למאות משקיעים איכותיים בכנס בשוויץ
אדי קוקירמן, עמי אפלבאום, סמי סגול, לורן שופ - יחצ

סטארטאפים מישראל נחשפו למאות משקיעים איכותיים בכנס בשוויץ

אדי קוקירמן, עמי אפלבאום, סמי סגול ולורן שופ בציריך (קרדיט תמונה: יחצ)

טכנולוגיות מדעי החיים המגיעות מישראל צוברות תאוצה ועניין באירופה. הטכנולוגיה עוררה עניין בקרב מבקרי כנס GoforIsrael, כנס ההשקעות הבינלאומי שנערך הפעם לראשונה בשוויץ.

על פי ההערכות השתתפו יותר מ-300 איש בכנס, רובם משקיעים מאירופה, כאשר יותר מ-10% מהמשתתפים הם יזמי סטארטאפים ישראלים בתחום מדעי החיים.

היזמים הנמרצים מישראל קיימו לא פחות מאשר 450 פגישות אחד על אחד עם משקיעים איכותיים ופוטנציאליים.

בין הסטארטאפים שהציגו בפני המשקיעים את הטכנולוגיות שלהם: Future Crops, HIL Applied Medical , Neteera, MinInvasive Ltd., MobileODT, Nano Retina, Q2Pharma, Regenera Pharma, TechsoMed, Valcare Medical, ועוד.

הכנס שהתקיים במלון הילטון בציריך במסגרת פורום Sachs השנתי למדעי החיים, מהכנסים החשובים בתחום באירופה, נערך ביוזמת מחלקת מדעי החיים של בית ההשקעות קוקירמן ו - Sachs Associates.

"אין אש על האגם"

אדי קוקירמן, יו"ר בית ההשקעות קוקירמן ושותף מנהל בקרן קטליסט, פתח את הכנס בצרפתית, וציטט פתגם שוויצרי ידוע: "אין אש על האגם" (Il n'y a pas le feu au lac), שפירושו "אין מה למהר."

ואז הסביר: "אבל כמו שאתם יודעים לישראלים יש מעט סבלנות והרבה חוצפה, אז אם אצל שוויצרים תכנית לטווח ארוך היא לרבע עשור או לרבע מאה, תכנית ישראלית לטווח ארוך היא לכל רבע שעה... לכן אני מציע שתנצלו את ההזדמנויות שיש כאן ותשקיעו במהירות."

ציריך שוויץ - CC0

ציריך, שוויץ (קרדיט תמונה: CC0)

ד"ר יאיר שינדל, מייסד ושותף מנהל בקרן aMoon קיבל בשמו של מריוס נכט את פרס מדעי החיים של בית ההשקעות קוקירמן, על תרומתו להשקעות בחברות ביומד ישראליות וקידום מדעי החיים בישראל.

קוקירמן הודה למריוס נכט וסיפר לקהל שהכיר את מריוס עוד לפני שנהיה "כוכב סייבר", כי הילדים של שניהם הלכו לאותו בית הספר. לדבריו, "השנים האחרונות היו מצוינות עבור מדעי החיים בישראל, עם צמיחה עקבית והתבגרות של השוק.

ב – 2017,  135 חברות מדעי חיים ישראליות גייסו סכום כולל של 1.2 מיליארד דולר, שהיוו רבע מכלל ההשקעות בהייטק הישראלי בשנה זו, וזה גם היה הממוצע בעשור האחרון".

בין המשתתפים

סמי סגול שהגיע להפגש עם הסטארטאפים הישראלים, ד"ר עמי אפלבאום, המדען הראשי במשרד הכלכלה ויו"ר רשות החדשנות, ד"ר לורן שופ, שותף מנהל של מחלקת מדעי החיים בבית ההשקעות קוקירמן, יעקב קידר שגריר ישראל בשוויץ וליכטנשטיין, אן רוגוב, עמיתה בכירה ב- Gurnet Point Capital, ד"ר פיני אורבך, ראש תחום הפארמה בארקין אחזקות.

כמו כן השתתפו בכנס, אפי כהן ארזי, מייסד ומנכ"ל Rainbow Medical, זאב זהבי, סגן נשיא להשקעות בקרן ההשקעות של ג'ונסון אנד ג'ונסון, ד"ר ניסים דרוויש, שותף מנהל באורבימד, ד"ר דוד סידרנסקי, מייסד ושותף בכיר Israel Biotech Fund, עו"ד יאיר גבע, שותף וראש מחלקת ההיי-טק, עודד הר אבן, שותף ומנהל משרדי Zag S&W בארה"ב, מנכ"לים ומייסדים של סטארטאפים ישראלים, משקיעים ועוד.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.