בס"ד י׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / ״בנפול אויבך״ נתניהו זכה לדעת הבוקר מי חבר שלו באמת
גדעון סער בנימין נתניהו אביגדור ליברמן (עמוס בן גרשום לע''מ)

״בנפול אויבך״ נתניהו זכה לדעת הבוקר מי חבר שלו באמת

ראש הממשלה בנימין נתניהו "וחברים" (קרדיט תמונה: עמוס בן גרשום לע''מ)

רמזים, עקיצות וארוגנטיות הם חלק משיגור המסרים החל מהבוקר (רביעי) שלאחר הפריימריז בליכוד. תוצאותיו מדברות אמנם בעד עצמן, אך התגובות מעניקות לנתניהו את החסד המובנה בתוך תקופת הדין המרחפת מעל ראשו.

רבים היו משלמים הון כדי לדעת מה מתחולל בראשם של עמיתיהם, מי עמם באמת ומי חבר לעת שמחה בלבד.

לפריווילגיה הזו זוכים אלו שנקלעים לצרה, עת מי שהוחזקו כחבריהם לפתע מתגלים כמי שכלל לא היו כאלה, ומסתבר כי הכול היה כהצגה אחת גדולה.

לא סתם אמרו חכמי הדורות כי חבר בעת צרה נבדק במידת האמת שלו, ונתניהו אכן בצרות. ההכחשות וההסתרות של ראש הממשלה יפות מבחינה שיווקית, אך זו לא המציאות.

הבוקר שאחרי

הבוקר אחרי ההצבעה לרשימת הליכוד לכנסת, טרחו אלו שהתברגו לרשימה במקומות ריאליים, עד מקום 20 לערך, לפזר סיסמאות ובעיקר לנשום לרווחה. האחרים סביר להניח החלו לדאוג בעניין פרנסתם ובצדק, כי את המשכורת וההטבות של חברי הכנסת, בין 80 ל- 120 אלפי שקלים בחודש, כבר לא יקבלו מחודש אפריל הקרוב.

קל להבין מתוך בחירת המילים אותם מסננים המודחים מגליק ומעלה שייאלצו למצוא עבודה לפרנסתם בתמורה למשכורת בסיסית, בדומה למיליוני תושבי מדינת ישראל, מה הם בדיוק רומזים או מכוונים לעברו של נתניהו. עת היותם בהנהגת המדינה לא מצאו לנכון לפתור בעיות אקוטיות של אזרחי ישראל, כיוקר המחיה ומחירי הדלק המאמירים, אך ודאי כי נהנו ממנעמי השלטון למיניהם.

נעזוב את הספקולציות בצד לרגע, ואם נתניהו הרוויח או הפסיד עקב תוצאות הפריימריז, דבר אחר הוא הרוויח - אלו שלא יכולים לשמור פיהם, כמימרה 'שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו'. פשוט גילו הבוקר מי באמת חברו של ביבי ומי היה רק אינטרסנט בזמן שלחשבון הבנק שלו זרמו כל חודש עשרות אלפי שקלים מחשבון הקופה הציבורית בהיותו חבר כנסת לצורך תפאורה בלבד.

אודות ליהי רם

ליהי, משמשת כעוזרת לכתבי האתר ולעתים ככתבת משנה בנושאים מסוימים. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.