בס"ד י׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / גנץ לוקח את הבחירות? גחמת המומחים שקבעו כי הילרי תנצח
הילרי קלינטון (CC-Flickr-Kyle Taylor)

גנץ לוקח את הבחירות? גחמת המומחים שקבעו כי הילרי תנצח

הילרי קלינטון כבר חולמת על 2020... (קרדיט תמונה: CC-Flickr-Kyle Taylor)

כמה נכונים דבריו של דויד המלך: "רב שבענו בוז..." אך יש כאלו חסרי בושה שאינם שבעים, אף לאחר שכל התחזיות חסרות כל ביסוס, נגוזו לעיניהם בבושת פנים. כאז, ב- 2016, עת הסבירו פרט על גבי פרט, בליווי גרפים וטבלאות, מדוע דונלד טראמפ בשום פנים ואופן לא יכול לזכות בנשיאות ארצות הברית.

עכשיו חסרי הבושה, 'מריצים' את גנץ לאותו כישלון חרוץ והפסד צורב וודאי בבחירות 2019, בדומה לתבוסה אותה נחלה בזמנו 'נשיאת הסקרים' הילרי קלינטון. הרי גנץ בקושי יעבור את אחוז החסימה לבדו, עד מועד הבחירות המיוחל, לאחר שיריביו יכתשו אותו והוא ייאלץ לסור מתדמית השתקן הלאומי. או אז יתגלה חצי הפרצוף הנוסף והאמתי אותו הסתיר גנץ בעצת 'יועצי אחיתופל' למיניהם, אותם מינה עבורו.

בני בנימין גנץ ישראל לפני הכל

מה עם חצי הפרצוף השני?

שאלת מיליון הדולר כרגע היא את מי ישים נתניהו במקומו

בימים אלו שוב עולה קושיה שמא רובי ריבלין ממתין לביבי בסיבוב, וההשערות הן שאכן כן. ההכחשות יפות אך המציאות היא כי הקרב על ראשות הליכוד וההזדמנות למחטף תפקיד ראש הממשלה כבר החלו בעת הזו בה נתניהו בלית ברירה ייאלץ לפרוש לקרב הגדול בחייו- חפותו.

המועמדים שמתעוררים בעלות השחר עם חיוך לאחר חלום בו הם מתרווחים עם משכורת שמנה והטבות שמקבל ראש ממשלה, לרבות יחס הכבוד הנלווה לכך, הם: ישראל כץ, שהכריז על עצמו כ- 'שר הכבוד של המדינה', כוכב ישן-חדש, גדעון סער, וכמובן גלעד ארדן. ייתכן כי גם מירי רגב, בינה לבין עצמה, אולי בזמן היותה במספרה, מהרהרת על האפשרות הזו.

שאלת מיליון הדולר כרגע היא את מי ישים נתניהו במקומו. זו רק שאלה של זמן טרם ייאלץ ראש הממשלה לפרוש לענייניו המשפטיים. שאלה נוספת היא, האם חברי הליכוד יקבלו את הגזירה מלמעלה או יהפכו כל אבן במטרה לנכס לעצמם את התפקיד המיוחל.

הליכוד יתרחק ממספר המנדטים שניבאו לו בתחילת הדרך

ככל שזה מסתמן כרגע, כל זה אינו רלוונטי בדיוק כמו שגנץ בלתי רלוונטי. המספרים המתגבשים מלמדים כי הליכוד יתרחק מאד מכמות המנדטים שהסקרים כרגע מנבאים לו, לכיוון מטה כמובן. כמו כן, מפלגתו של גנץ כאמור בכל יום צפויה להתרסק. ההימור של בנט ושקד נכשל כישלון חרוץ, אז מי נשאר? לפיד.

יאיר לפיד, ככל שיישמר מלעשות טעויות כגון אך לא רק, לתת את המושכות לגנץ, לשמור פיו ולהמשיך את הקמפיין החיובי שלו ברחבי הארץ, מול קריסתו הצפויה של רעיון הבוגיבנץ (וכך גם הפופולאריות המדומה של גנץ עצמו וקריסת מפלגת העבודה, תודות לו), ימצא עצמו לפיד כאופציה ריאלית מול הליכוד, שיחטוף מכה עקב פרשות נתניהו.

רובי, אולי הנשיא ההזוי ביותר שהיה למדינת ישראל מיום הקמתה, מתפלל ליום הזה בו הוא "ייאלץ" למסור את הרכבת הממשלה לאדם אחר מאשר נתניהו. כל המשוואה הזו ונתונים נוספים המלמדים על כך, משאירים את לפיד חזק מאוד בתמונה, כך שזו אפשרות שאינה מופרכת כי הוא עוד יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.

תגובה אחת

  1. הלוואי ולפיד יהיה ראש ממשלה!