בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / התנהגות אחראית או בריחה מאחריות? ארדן מתחמק פופוליסטית
בנימין נתניהו גלעד ארדן (קובי גדעון לע"מ)

התנהגות אחראית או בריחה מאחריות? ארדן מתחמק פופוליסטית

ארדן והבוס, חסך לו עוד ביזיון (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע"מ)

לאחר ביקורת נוקבת מצד בכירים במשטרה, שאף חלקם בעלי עבר שנוי במחלוקת, ולאחר שהבטיח כי במהלך סוף השבוע יודיע על החלטתו - השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, החליט שלא להחליט.

לאחר שנודע כי השר מתלבט, דחה ארדן במפתיע את ההחלטה על מינוי מפכ"ל המשטרה, בתואנה כי אין זה ראוי לבחור מפכ"ל בעוד שהבחירות הכלליות בפתח.

בפועל, הדעה הרווחת אומרת כי לארדן, וליתר דיוק למדינת ישראל, אין למעשה מועמד שיכול לעבור את וועדת הבדיקה, לרבות פוליגרף, כפי שהתרחש בניסיון הכושל של ארדן למנות קצינים מתוך המערכת, האמונה בעצמה על אכיפת החוק.

ביזיון מתמשך בכל קנה מידה

בכדי לא להמשיך ולהתבזות, ולבטח שלא לבזות את המדינה וראשיה ההולכים לבחירות, העדיף לפיכך ארדן את שיטת "שב ואל תעשה." ומה קל יותר מאשר לנגן את המנטרה "אחרי הבחירות", הידועה לכל והמזכירה את חברתה "אחרי החגים."

עד לפני סוף השבוע האחרון נדמה היה כי לאור הבטחתו של ארדן להכריז על החלטתו בנושא, עתיד להיות מוצנח מפכ"ל מבחוץ, כאשר אחד המועמדים האפשריים היה, כך נודע, האלוף במילואים רוני נומה.

אולם מחאת בכירי המשטרה שלוותה באיומים על התנקמותם בליכוד בבחירות הקרובות, גרמה לארדן, ואולי זו יחד עם השפעות נוספות, לקבל פיק בירכיים וכך סאגת מינוי המפכ"ל חוזרת על עצמה.

בחירות 2019 מהתוססות שידעה המדינה

בימים אלו בה המערכת הפוליטית גועשת כמרקחה לקראת בחירות הבזק, ובמסגרת זו האפשרות הממשית כי יוגש כתב אישום כנגד ראש הממשלה, גימיקים ילדותיים כגון זה של אבי גבאי, ויכוחים כגון זה הניטש בין גלנט ומי שחטף לו את הרמטכ"לות, בני גנץ, מנצל ארדן את אובך העשן בכדי להפיג מתח בין בוחרים פוטנציאליים לבין הליכוד, בצעד חסר עמוד שידרה ואומץ להתמודד עם וועדה למינו מפכ"ל.

מדינה שקברניטיה לכאורה משווים לעצמם כוח ותושייה, עילוי ועצמה, נמצאת במצב אבסורדי של חוסר יכולת למצוא ולו אדם אחד שיוכל לעמוד בקריטריונים שהציבה לעצמה, לתפקיד כמפכ"ל המשטרה. אם זה לא היה עצוב זו בהחלט היתה הקומדיה של השנה.

אודות אהרוני לזרוביץ'

אהרוני, מסקר פעילות הקשורה עם אכיפת החוק ואירועים אזרחיים מסוג זה ברחבי הארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

ניפוץ זכוכית - CC0

בג״ץ 'מנפץ' מיתוסים על מדינת ישראל

אשריו של בג״ץ וטוב שיש ארגון כזה, ובעיקר רצוי שלא להתבלבל הרי אלו הרוצים בחיסולו של בג״ץ אינם בעדכם!