בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / מסתמן: עבודה מהבית תהפוך לתעסוקה העתידית- לא רק ״פירמידות״

מסתמן: עבודה מהבית תהפוך לתעסוקה העתידית- לא רק ״פירמידות״

עבודה מהבית כמו מהמשרד (קרדיט תמונת אילוסטרציה: CC0)

בשנות ה-80 וה-90 החלה לצמוח תעשיית "הפירמידות," אותן תוכניות בהן חבר מביא חבר וכן הלאה, כאשר העומד בראש הפירמידה גורף את העמלות מדמי הרישום של כל מי שבאים תחתיו ברשימה.

רובן ככולן של התוכניות הללו אף כשמדובר בלגיטימיות מביניהן, דורשות עבודה מאוד מאומצת של שיווק בין אם זה מכירת מוצרים שונים ומשונים או רק שירות "השקעות," כך שרבים מקרב אלו שהשקיעו את כספם זונחים את המטרה הרחק מאוד מקו הסיום.

גם כיום מסתובבות להן ברשתות החברתיות הצעות "לעבודה מהבית" סביב שיטות הרווח הקל תוך הבטחות המגייסים להתעשרות ועתיד כלכלי עצמאי. בין בליל ההצעות הללו מצאנו "עבודה מהבית" שהמפרסמים מבטיחים- כי 'על כל תגובה וקליק שתעשו ברשת החברתית תקבלו 2 שקלים...'

הטרנד כבר כאן, עבודה עם משכורת מהבית אינה משוללת מציאות

בין ההצעות לרווח קל, כבר תוססת תעשייה שלמה של עבודה מהבית המעניקה תשלום משכורת חודשית ראויה, בונוסים ועוד. אתר הפלטפורמה החינמי לפרסום הצעות עבודה והגשת מועמדות "Platformust" פרסם מאמר בנושא, ואולי משפט הפתיחה מסביר את התופעה כולה: "זמן הפקקים הוא רק אחת מהסיבות לעובדה כי עולם התעסוקה עובר להיות מהבית..."

"במקום לבלות במשרד שעות ארוכות ולהתנחם בכך שחוסכים חשמל, יש אפשרות לשלב ולבצע את המשימות שלנו מהבית," כך משתפת עמית, עוזרת אישית בחברה גדולה במרכז הארץ. "נכון שזה יותר נח למעביד שאהיה זמינה פיזית במשרד, ושעצם השהייה בעבודה משפיעה גם על הרושם שלי על אחרים, שרואים את הנוכחות, אך עובדה היא כי יומיים בשבוע בהם אני לא נמצאת שינו את החיים שלי לחלוטין," נכתב באתר.

עבודה מהבית משרד - CC0

הרוגע והפינוקים של הבית עם משכורת כמו במשרד (קרדיט תמונה: CC0)

עוד מציין המאמר באתר Platformust, כי לא רק העבודה מתחילה לזלוג לביתם של המועסקים, אלא כך הדבר גם בלימודים: "לא מעט מכללות בארץ, בהתקדמות איטית אך בטוחה אחר מכללות בעולם, שכבר מזמן עובדות בשיטה זו, מבקשות לחסוך לסטודנטים זמן ומשאבים ומכשירות מורים להעביר את התכנים התיאורטיים ברשת. כך למשל, המכללה הישראלית לספורט, לפיה כל חלק הלימוד התיאורטי יועבר באמצעות האינטרנט וייתר את הצורך להגיע לכיתה ולהקשיב באופן פאסיבי."

מסתבר כי קיימות משרות רציניות לעבודה מהבית

שי חבוט מנכ"ל LTM, המספקת שירותי מיקור חוץ בתחום המכירות לחברות הנדל"ן והפיננסים, מהמובילות בישראל, סיפר הבוקר (ראשון) ל-Twoday: "בעבר העסקנו את כל נציגי המכירות במשרדינו ברמת גן, אולם עם הזמן והודות לטכנולוגיה, וגם כדי לחסוך את הפנים הזועפות של נציג שלוקח לו דקות ארוכות ויקרות בבוקר כדי להירגע ממסע הפקקים מביתו למשרד, החלטנו להשקיע סכום עתק בתוכנות CRM וטלפוניה, כך שכיום נציג המעוניין לעבוד מביתו, מאילת ועד הגולן, מקבל הדרכה במשרד ומצוות לו ראש צוות, וכן הוא מקבל ציוד קצה אותו הוא מתקין בביתו ועובד לא פחות טוב ובמסירות, מאשר היה עושה זאת מהמשרד."

"בהזדמנות זו" הוסיף חבוט, "אני מזמין את כל המעוניינים והמתאימים בעבודה במשרד או מהבית, להצטרף למשפחת LTM ולפנות אליי דרך מודעת הדרושים שלנו ב-Platformust."

שמחנו לעזור לקוראינו המחפשים עבודה, עם זאת אין לאתר טודיי כל אחריות על העסקתם של קוראינו בעבודה המוזכרת לעיל, או כל עבודה אחרת כתוצאה מכתבה זו.

אודות ליהי רם

ליהי, משמשת כעוזרת לכתבי האתר ולעתים ככתבת משנה בנושאים מסוימים. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ניפוץ זכוכית - CC0

בג״ץ 'מנפץ' מיתוסים על מדינת ישראל

אשריו של בג״ץ וטוב שיש ארגון כזה, ובעיקר רצוי שלא להתבלבל הרי אלו הרוצים בחיסולו של בג״ץ אינם בעדכם!