בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6355.47 | €5570.11 | £4983.89 | ¥705940.52 | 18/08/2018 20:28
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בכותרות ועוד / משרד העבודה האמריקני: מעל לרבע מיליון מקומות עבודה חדשים באוקטובר
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כותב בספר האורחים (לעמ)

משרד העבודה האמריקני: מעל לרבע מיליון מקומות עבודה חדשים באוקטובר

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ- חותם (קרדיט תמונה: לע״מ)

הכלכלה בארצות הברית ממשיכה בתנופה בלתי פוסקת מאז נבחר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. כזכור אחת מהבטחותיו של טראמפ במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות היתה הגדלת מקומות העבודה.

עוד מסממני ההתאוששות של הכלכלה האמריקנית, היא עלייתה המטאורית של הבורסה לניירות ערך, כאשר שוק ההון ממשיך לשבור שיאים חדשים.

מקומות העבודה הרבים והאיתות הברור המלמד על אמון של המשקיעים בשוק ההון בממשל הנוכחי, מוסיפים לאופטימיות בקרב בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, מה שמעריכים בארה"ב קשור גם לדרישה להעסקת עובדים חדשים.

כשמניחים בצד את הפוליטיקה, וטענות ארגונים אשר הכלכלה עבורם משנית ברשימת סדרי העדיפויות, אזי המדיניות הקשוחה של הממשל בנושא הסחר הבינלאומי, כאשר "אמריקה לפני הכל" תורמת גם היא לאופטימיות של ממש, אף ברובד המאקרו-כלכלה.

מעבר לתרומה הפרקטית לצמיחה תוך שלל של מהלכים כלכליים לרבות תכניות רפורמת המס, הנדל"ן, וההגירה, גם התייחסותו של הממשל להסכמי הסחר הטראנס אטלנטיים, הסכם האקלים, הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה, ובמיוחד המהלך הקשוח של הנשיא טראמפ בנושא זה מול סין, גרמו להתפתחותה המחודשת של תעשייה עתירת ממון והעסקתם של עובדים רבים, שהושבתה עקב הסכמים בינלאומיים ואחרים שחייבו בעבר את הפסקת הייצור.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״