בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום שלישי , פברואר 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / מבוכה לפורד: פרטי הדו״ח על גבול האפשרות כי היא בדתה סיפור
כריסטין בלייזי-פורד המתלוננת נגד קוואנו קוקה קולה - צילום מסך

מבוכה לפורד: פרטי הדו״ח על גבול האפשרות כי היא בדתה סיפור

כריסטין בלייזי-פורד המתלוננת נגד קוואנו (קרדיט תמונה: צילום מסך)

סנאטורים משני צדי המתרס הפוליטי אם כי לא כולם, מסכימים עם עובדה אחת; דו"ח ה-FBI רק חיזק את ההנחה כי המתלוננת כריסטין בלייזי-פורד אולי עברה ניסיון דומה, אך הסיפור שלה לא היה ולא נברא בהקשר לשופט קוואנו.

בקרב הדמוקרטים נשמעת הטענה שהיתה צפויה, כי הדו"ח שבדק את הטענות כלפי השופט ברט קוואנו אינו מספק, אך לא כולם מגיבים כך, כאשר מספר סנאטורים מעדיפים נכון לעכשיו שלא לומר דבר.

חוסר ההתייחסות של כלל הסנאטורים הדמוקרטים לגופו של הדו"ח, נובע משום שעדותם של מספר עדים שכן רואיינו באופן יסודי על ידי חוקרי ה-FBI, במיוחד אלו שהוזכרו כ"עדי ראיה" על ידי המתלוננת, סותרת את עצם קיומו של האירוע, יתרה מכך עדותם אינה מגבה אף לא כדי ספק כי פורד נפגעה מקוואנו לפני כ-40 שנים, או שבכלל נפגשה עמו באופן כה קרוב אי-פעם.

שאלה נוספת עלתה לאחר מאמר בוול סטריט ג'ורנל, הטוען כי החברה הקרובה של פורד, קייזר, קבלה שיחות טלפון שלחצו עליה לשנות את גרסתה, במאמר נכתב כי לאחר הלחץ פנתה קייזר לוועדת הסנאט ואמרה כי היא מעוניינת לשנות את גרסתה מההצהרה כי האירוע לא היה ולא נברא, לכזו האומרת כי היא מאמינה לפורד, אולם היא לא יכולה בשום דרך לתמוך בסיפור שלה.

הסיכויים של קוואנו בהצבעת הסנאט גוברים

כתבי המדיה המסקרים את הסנאט מעריכים משיחות עם הסנאטורים ומתוך התחושה הכללית כרגע, כי גברו הסיכויים של קוואנו להתמנות כשופט בבית המשפט העליון.

הסנאטורית המתלבטת סוזן קולינס, אמרה לתקשורת, כי לאחר שעיינה בדו"ח הבדיקה של ה-FBI אין מקום לטענות כי הוא לא נעשה באופן יסודי, נהפוך הוא, היא מצאה את הדו"ח מקיף ורחב ככל שנדרש.

סנאטור רפובליקני נוסף אשר נחשב כמתלבט ומי שלמעשה דרש את חקירת ה-FBI בנושא, ג'ף פלייק, אמר כי הוא לא מצא בדו"ח כל ראיות נוספות שתומכות בעדותה של פורד.

התובעת רייצ'ל מאריזונה דיון קוואנו - צילום מסך

התובעת בדיון שאלה את פורד האם קיבלה ייעוץ לגבי בדיקת הפוליגרף. ייתכן ופורד שיקרה בתשובתה כשענתה "מעולם לא" (קרדיט תמונה: צילום מסך)

עורכי דינה של פורד, משתדלים בכל מאודם להקדים רפואה למכה לפני שהקערה תתהפך על פיה ומסרו הצהרה כי הדו"ח אינו יכול להיחשב כחקירה.

אולם טענתם של עורכי דינה של המתלוננת אינה רלוונטית, מכיוון שאם ה-FBI היה מוצא אבק של פליליות בממצאים, היה עליו לדווח על כך ולבקש להתקדם הלאה עם חקירה פלילית.

ההמלצה לפורד- תנמיכי פרופיל

כפי שצוין, אף אחד מבין אלו שהוזכרו על ידי המתלוננת כמי שהיו באירוע אותו תיארה, לא נמצא תומך ולו במקצת בגרסתה של פורד שלכתחילה מלאה בחורים.

עד הלום, לאור רחמי הציבור עליה, הניחו כי המתלוננת אינה זוכרת פרטים מהותיים מהסיבות המקצועיות... שכפסיכולוגית מדופלמת טרחה פורד לפרט ולהסביר בדיון בסנאט בקול ילדותי אמנם, אך במושגים גבוהים.

ההמלצה הרווחת עתה לפורד, להנמיך פרופיל ככל שניתן, משום שדעת הקהל שקיבלה את עדותה בהבנה עלולה להשתנות מן הקצה אל הקצה, משום שבסופו של דבר מדובר בעדות בעייתית, זאת גם לדעתה של התובעת מאריזונה שחקרה אותה בדיון, כשכאמור גם אף לא אחד מחבריה 'העדים' אינו תומך בסיפור שלה.

בנוסף למבוכה של פורד מעצם דו"ח ה-FBI שמעמיד את סיפורה בסימן שאלה גדול, בן זוגה לשעבר של המתלוננת העלה חשדות מהן ניתן להסיק כי אם דבריו נכונים, אזי פורד שיקרה תחת שבועה בדיון בוועדת הסנאט, מה שרק יכול לסבך אותה בהמשך.

בצר להם, הבינו הליברים כי הפרשה הגיעה כעת לכלל מיצוי וסיום, ומשלא נותר להם אלא לצאת לרחובות עשו כך אמש, כאשר מאות מקרב המפגינים נעצרו על ידי משטרת הבירה כשפלשו לשטח בניין הסנאט בוושינגטון.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ראובן רובי ריבלין - צילום מסך - יו טיוב

יש ״רשעים״ בירושלים, בשורה לא טובה לבאות לנתניהו

רובי, מצביא צעצוע, שעוטה לא אחת ארשת חשיבות גדולה משל נשיא האומה החזקה בעולם, ארצות הברית.