בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום שלישי , פברואר 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / המדליף: ממשרדה של חב' הקונגרס שמסרה ״מעטפה״ לעו״ד של פורד
שילה ג'קסון לי - Flickr-Susan Melkisethian

המדליף: ממשרדה של חב' הקונגרס שמסרה ״מעטפה״ לעו״ד של פורד

חברת הקונגרס הדמוקרטית, שילה ג'קסון לי שהעסיקה את המדליף במשרדה (קרדיט תמונה: Flickr\Susan Melkisethian)

במשך יותר משבוע ניסו הרשויות בארה"ב להתחקות אחר המקור שהדליף באמצעות האינטרנט את הפרטים האישיים של מספר סנאטורים רפובליקניים.

ממשטרת הקפיטול היל בוושינגטון המופקדת גם על הגנתם של הסנאטורים ובני משפחתם, נמסר כי המשטרה עצרה ביום רביעי את מי שחשוד בהדלפת המידע.

החשוד, מתמחה דמוקרטי, הואשם בפרסום מידע אישי של לפחות שלושה סנטורים רפובליקנים במהלך הדיון בוועדת המשפט של הסנאט בשבוע שעבר בעניינו של השופט ברט קוואנו.

הדבר התגלה לאחר שרובוט-טוויטר שסורק באופן אוטומטי מידע ועדכונים של חברי הקונגרס בדפי אתר המידע וויקיפדיה, נתקל בשינוי שנעשה בדפי האתר אשר הכיל את המידע האישי.

האתר שפרסם את העדכון מחק זאת מיד לאחר שהובהר כי מדובר במידע אישי, יחד עם זאת הבחין כי העדכון התבצע מתוך מחשב הנמצא בבית הנבחרים.

העצור הואשם בפריצה, איומים, גישה בלתי חוקית למחשב ממשלתי, גניבת זהות, פריצה מדרגה שנייה, וכניסה בלתי חוקית.

עוד נמסר כי החשוד, ג'קסון קוסקו בן ה-27, עבד במשרדה של חברת הקונגרס הדמוקרטית שילה ג'קסון לי, מי שתועדה מוסרת מעטפה שתוכנה אינו יודע, לעורך דינה של המתלוננת, פורד, בדיון בוועדת המשפט.

חברת הקונגרס אינה חשודה במעשה, כמו כן עדיין לא ברור אם החשוד עבר בתשלום או כמתמחה ללא תשלום עבורה.

עתה מנסים להבין חוקרי הקפיטול היל, האם הדלפות נוספות שעלו לרשת באותה דרך, קשורות לחשוד המרכזי או שישנו גורם נוסף שהדליף פרטים של חברים נוספים בבית הנבחרים מטעם המפלגה הרפובליקנית.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ראובן רובי ריבלין - צילום מסך - יו טיוב

יש ״רשעים״ בירושלים, בשורה לא טובה לבאות לנתניהו

רובי, מצביא צעצוע, שעוטה לא אחת ארשת חשיבות גדולה משל נשיא האומה החזקה בעולם, ארצות הברית.