בס"ד י״ב באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / השירות החשאי פשט על תחנות הדלק- דבר שגם בישראל כדאי לבדוק
משאבת דלק - US SECRET SERVICE

השירות החשאי פשט על תחנות הדלק- דבר שגם בישראל כדאי לבדוק

משאבת דלק (קרדיט תמונה: U.S SECRET SERVICE)

סוכני השירות החשאי האמונים גם על עבירות במטבע האמריקאי, עסקו השבוע בפעילות כלל ארצית ביוזמה לאתר ולתקן מתקני חיוב בלתי חוקיים של כרטיסי אשראי בתחנות הדלק לקראת סוף השבוע של חג יום העצמאות.

הפעילות התבצעה בנקודות הביקורת שנבחרו ברחבי 21 מדינות כאשר קרוב ל-40 סוכני השירות החשאי באמצעות אמצעים טכנולוגיים בדקו משאבות דלק ומכשירים שנחשדו כבלתי חוקיים.

מעבר לאפשרות של גביית יתר בתחנות התדלוק, חשש השירות החשאי כי נוכלים ינצלו את העומס החריג בכבישים והשימוש המוגבר בתחנות הדלק, כדי להחדיר התקן למכשירי התדלוק במטרה לגנוב מידע המוצפן בכרטיסי האשראי של הלקוחות.

לשירות היה מידע מוקדם על ניסיון של עבריינים להתקין בחשאי בגוף מתקן התדלוק מכשירים קטנים שלא ניתנים לזיהוי על ידי הלקוח ובאמצעותם הם מסוגלים ללכוד את הנתונים המוגנים של הקורבנות התמימים.

עולה כי תחנות התדלוק הן יעד ראשוני ומועדף על הקרימינלים בשל תדירות השימוש בהם והיכולת הקלה יחסית להתקין את המכשירים ולשחזר את הנתונים שנגנבו.

עמדות התדלוק האוטומטיות נמצאות בדרך כלל ללא השגחה רצופה במהלך כל שעות היממה.

ארגון מועדון בעלי הרכבים AAA, מעריך כי סוף השבוע הקרוב בו חל חג ה-4 ביולי יום העצמאות, יהיה העמוס ביותר בחודש יולי השנה ואולי אף בהיסטוריה עם הערכה כי יותר מ-44 מיליון אמריקאים יהיו בדרכים עקב נסיעה אותה תכננו לכבוד יום העצמאות.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מטוסים צבאיים קרב בלתי מאוייש באוינג - בואינג

״הישג היסטורי״ אומר נשיא בואינג בתגובה למטוס הבלתי מאוייש

הטיסה הראשונה של מטוס הקרב הבלתי מאוייש מתוכננת ב-2020.