בס"ד י׳ באדר א׳ תשע״ט , יום שישי , פברואר 15 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / תקנה פדראלית: סיגריות אלקטרוניות וסיגרים כמו סיגריות רגילות

תקנה פדראלית: סיגריות אלקטרוניות וסיגרים כמו סיגריות רגילות

צילום: סקוט קאליף ראש מנהלת המזון והתרופות של ארצות הברית - FDA בשידור חי ממסיבת בעיתונאים הבוקר (מילום מסך טוויטר)

סיגריות אלקטרוניות וסיגרים יוקרתיים יפוקחו כעת כסיגריות טבק וסיגרים רגילים, על פי התקנה הפדראלית החדשה שפורסמה היום (חמישי).

במסיבת עיתונאים לפני שעות אחדות אמר ראש מנהלת המזון והתרופות של ארצות הברית סקוט קאליף כי מעתה המנהלת תצטרך לאשר את כל מוצרי הטבק שאינם מפוקחים כעת שהגיעו לחנויות לאחר פברואר 2007. תעשיית הסיגריות האלקטרונית לא הייתה למעשה קיימת כלל לפני כן.

גם סיגרים יוקרתיים המגולגלים ביד יכללו בתקנה החדשה. תקנה זו אוסרת גם על מכירת "מוצרי טבק מצופים" לאנשים מתחת לגיל 18 וקובעת כי יוצגו אזהרות בריאות על טבק לסיגריות, טבק לגלגול סיגריות ומוצרי טבק מצופים על אריזות ובפרסומות.

חוק הפיקוח על הטבק משנת 2009 קובע כי ה-15 בפברואר 2007 הוא המועד המאוחר ביותר להחלת החוק על כל מוצר הטבק. מיטש זלר, ראש המרכז למוצרי טבק במנהל המזון והתרופות של ארצות הברית  הודיע בפומבי כי לא היה יכול לבחור תאריך מאוחר יותר, למרות שמנהלים בכירים בתעשיית הטבק חולקים על כך.

פירושו שכמעט כל סיגריה אלקטרונית המצויה בשוק כיום - בכל טעם ורמת ניקוטין - תצריך הגשת בקשה נפרדת לאישור פדראלי.  כל בקשה כזו עשויה לעלות מיליון דולר או יותר, אומר ג'ף סטייר, עמית מחקר בכיר במרכז הלאומי לחקר המדיניות הציבורית התומך בסיגריות אלקטרוניות וכך גם מנהלים בכירים בתעשיית הטבק.

מומחים טרם פסקו מה מידת הנזק הבריאותי היכול להיגרם משימוש או שימוש מופרז בסיגריות אלקטרוניות.

סיגריה סיגריות אלקטרונית (Ecig Click) - ויקיסיגריות אלקטרוניות (Ecig Click)

מזכירת הרשות לרפואה בארה"ב מסרה כי הדאגה הייתה ונותרה של בני נוער היא פרסמה נתון מדאיג לפיו 50% מהבנים בבתי הספר צורכים איזה שהוא סוג של סיגריה או דומה כזאת או אחרת, לא ניקח סיכון על ילדינו עליהם נועדנו להגן כרשות נשמע מדבריה.

הדוברים במסיבת העיתונאים מסרו כי הרגולציות לא יונחתו בבת אחת, וכי משרדיהם יהיו פתוחים לשאלות  ויאפשרו לחנויות ולספקים ללמוד את הפרטים, ויעניקו להם עזרה ביישום הרגולציות החדשות עד למועד בהן הן יאכפו ללא פשרות.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מושב כסא בכנסת - קובי גדעון לעמ

עיתונאים מנצלים את הפופולאריות כדי לקבל מושב ומשכורת בכנסת

לרוץ ולא להיכנס ולהתרווח במושב הנוח בכנסת, זו אינה מטרתם של העיתונאים-פוליטיקאים לעת מצוא.