בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6616.47 | €5631.92 | £5044.11 | ¥745786.71 | 24/09/2018 18:05
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / העצה המסתמנת והטובה ביותר שניתן לתת לנתניהו בשלב זה
בנימין נתניהו שרה נתניהו יורדים מתקבלים בסין (חיים צח לע''מ)

העצה המסתמנת והטובה ביותר שניתן לתת לנתניהו בשלב זה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו | "היום ימים טובים והיו ימים שלא ידענו כי הם טובים." (קרדיט תמונות בכתבה: לע"מ)

מאמר דעה

עד הלום, מדינת ישראל כרשות המנוהלת בידי נבחרי הציבור המשכנעים בדרך כלל בדרך של הפחדות כדי שיבחרו בהם, והשאר המאכלסים את השורה הראשונה של משרדיה על פי רוב הגיעו למעמד בשיטת חבר מביא חבר "פרוטקציה" בלעז, הצליחה לשמר את מנהיגיה ובמיוחד את מייסדיה לכאורה מכל דבר ועניין.

הכי קרוב שהגיעו חוקרי המשטרה לטופ עד לעידן האסיר לשעבר אהוד אולמרט שכיהן קצת גם כראש ממשלה כושל, היה בפרשת אריאל שרון ז"ל, גיבור ישראל ללא עוררין שהחליט לאחר שנבחר כראש ממשלה להתנתק ממשנתו. אולם בנו בכורו מתוך כבוד לאביו, לקח עליו את התיק ונכלא בגין אותה פרשה.

ראש הממשלה אולמרט, שלא בדיוק הודה במעשים הפליליים המיוחסים לו, נכלא במלון-מעצר מעשיהו, אך השתחרר כעבור תקופה קצרה בלבד בה בילה במתחם שהוגדר על ידי אחד מיושביו כמעין כפר נופש למעט העובדה כי לא ניתן לצאת משם.

אולמרט - עמוס בן גרשום, לעמ

לאולמרט הגיעו חופשות אותם ניצל, וכשיצא כאסיר ברישיון טרם הספיקה התקשורת להתאושש מסיקור האירועים מיד חנן אותו באופן מפתיע, לפחות עבור רוב הציבור, נשיא אחר שהיה גם הוא תחת חקירה פלילית מר רובי ריבלין, ומאז ירד אולמרט מתחת לרדאר.

אהוד אולמרט (משה מילנר לעמ - עיבוד-סטודיו טודיי)

לאולמרט היה שיקול פשוט של יחס עלות-תועלת; עונשו הופחת כדי מינימום, תנאי מעצרו המשופרים רק היטיבו עמו ועוד ייטיבו עמו כלכלית מאחר וניצל את זמנו לכתיבת ספר, בו הוא טוען בין השאר למבצע זה או אחר כפרי כוחו ועוצם ידו כראש ממשלה בתקופה האמורה, כך גם בילה בשקט יחסית את חופשותיו ממלונית-המאסר.

לאולמרט לא היתה כל סיבה לחשוב במונחים של "תמות נפשי עם פלשתים," והוא חשב נכון. האם מישהו בכלל זוכר כי אולמרט נכלא? היש מי שמדבר על הפרשה, היש מי שעדיין מביט על הפרויקט המפלצתי הקרוי הולילנד ונזכר באולמרט? לא ממש.

לנתניהו ראש הממשלה הנוכחי, ישנה בעיה אחרת לגמרי. יש טוענים כי כשתפרו לאחרים תיקים ישב על המדוכה ואף יותר מכך, ואולי לפיכך באה הרעה הזו לפתחו. אם יורשע ביבי, ולו תצא המשטרה וחצי תאוותה בידה, צפויות לנתניהו שנות מאסר רבות. לכן השיקול העומד לפניו שונה בתכלית מזה של אולמרט, שהעדיף לבלוע את הגלולה הלא כל כך מרה ולהתקדם הלאה.

בנימין נתניהו ומייקל גרים -Michael Grimm-CC-Flickr

לנתניהו כמו גם לראשי ממשלה שקדמו לו, מידע אמתי על פרשיות מזוויעות שקרו במשמרתה של מדינת ישראל, כגון חטיפת ילדי תימן, ופרשות שחיתות ואחרות עתיקות יומין שעד כה בכדי לשמור על הסודות האפלים לכאורה וכבוד נפילי המדינה ממקימיה בין אם ממפלגתו או שלא, בחר לשתוק.

לנתניהו הגרסה האמתית, אם זה על אחד שהשתכר, כך על פי האגדות בזמן מלחמה, או על עסקים יפים מאד שנרקמו לאחר מחטף קום המדינה ומאז, על מה שרואים משם ולא רואים מכאן על מחדלי הסוכנות הציונית בעניין הצלת יהודי אירופה ועוד.

לנתניהו גם מידע על מה שבאמת קרה בפרשת אלטלנה, על הטבעתה של אונית ניצולי השואה וירי תוך הרג של ניצולי השואה, על ידי כוח שנשלח לעשות כן על ידי מדינת ישראל רק זמן קצר לאחר שהוקמה, ואולי אף על מה שבאמת התרחש במהלך רצח יצחק רבין ז"ל, דבר שאינו מניח את דעתם של רבים מאחר ומדובר במחדל ביטחוני שכל כך לא מתאים למדינת הביטחון עד שאינו מתקבל על הדעת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו משחק כדורגל - עמוד בן גרשום לעמ-סטודיו טודיי

לנתניהו אף ידועה הסיבה מדוע מדינת ישראל סובבה את גבה ותקעה סכין בגבו של יונתן פולארד, אותו ניצלה כדי לצלם כמות אדירה של מסמכים סודיים השייכים לסוכנות הביטחון של ידידתה ארצות הברית, וששילם על כך ב- 30 שנים מחייו. יהודי שאמנם בגד במולדתו ארה"ב, אך ולו רק בגלל היותו יהודי, היה על מדינת ישראל היהודית כהגדרתה, לתת לו להיכנס למתחם השגרירות אליה נמלט ולנהל משא ומתן טוב יותר בעבורו.

לנתניהו ודאי יש הסבר טוב יותר איך ישנם נבחרי ציבור לשעבר ובהווה אשר ממשכורתם מכספי המדינה הגיעו לבעלות של כמה וכמה בתים וחשבונות הבנקים שלהם בארץ ובעולם מלאים כל טוב, כששליש מכוח העבודה במדינה חי על משכורת מינימום, ומאות אלפים נוספים לא על הרבה יותר מזה.

לנתניהו אולי הסבר הגיוני איך מדינת ישראל, שביד רמה וקשה אוסרת בתחומה כמיליון מתושביה החייבים למכולת ואחרים באמצעות "חוק" צו עיכוב יציאה, לא הצליחה למנוע ממאות אלפי מסתננים להיכנס לתחומה, ולמה הטיפול בכך מתנהל כשני עשורים די בעצלתיים.

לנתניהו ודאי יש הסבר איך קרה ומדוע ממצב ביטחוני מסוים אך תחת שליטה, לפני כחצי יובל, הובאו לשטחים גדולי הטרוריסטים בעולם וניתן להם להחזיק באמל"ח, ועד כאן הדברים הגלויים, ומה על אלו שאינם גלויים?

בנימין נתניהו בן גוריון (קובי גדעוןלע״מ)

לנתניהו במידה והעליהום עליו יימשך והדבר יוביל להרשעתו, בין אם בצדק בשם החוק האנגלי והטורקי בהתאמה, אותם ירשה מדינת ישראל, יחד עם תוספות המחוקקים שרק העצימו את המרחק מאמות המידה היהודיות, במדינה שכאמור מגדירה את עצמה כמדינה יהודית, למרות ששליש לערך מתושביה כלל אינם יהודים והאחוזים רק עולים אקספוננציאלית. ישנה ברירה אחת מעבר לישיבה ממושכת מאד במלונית שהוכנה עבור מושחתי-ראשי מדינת ישראל במעשיהו, והיא כפי שאומר המונח האמריקני Come Clean.

בנימין נתניהו - קובי גדעון לעמ- עיבוד סטודיו טודיי

בתרגום פשוט זה אומר להתוודות. בפירוש הדברים זה אומר כך: אם היית מעורב ביבי, בתפירת תיקים לאחרים, או שישבת בשקט בזמן שיכול היית לעזור, אם אתה איש שדובר אמת בלבבו, נצל את העליהום הזה שלא כקודמך שרים, ראש ממשלה, נשיא ואחרים וגלה לעם לאחר 70 שנים של עוולות המדינה כלפיהם, את האמת גם בפרשות שהם לא יודעים עליהם מאומה.

לנתניהו, כך מסתמן, נותרה אופציה אחרונה במידה וכל מה שנאמר הערב לאחר גיוסו של חפץ כעד מדינה כנגדו אכן יתממש, וזה- להיות עד מדינה. אבל לא בשם המדינה, אלא בשם אזרחיה, תחצה גם אתה, ביבי, את הקווים ותעיד על כל הדברים שהגיע הזמן שכל אזרח ידע. אל תדאג, אם כתוצאה מכך תיאלץ לקום כאן מערכת חדשה ונקייה לחלוטין שתתנתק משורשיה הרקובים, אפילו בג"ץ חדש, ממשל חדש, הכול חדש, זכית ביבי, כי מי יודע… אולי לעת הזאת.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות

3 תגובות

  1. ממממ רעיון מרענן, ציפיתי לדברים אחרים, תנו לי לעכל את זה ולישון על זה לילה…

  2. שכחתם להוסיף אולי שיבקש מקלט מדיני בארה"ב…

  3. לא מאוהדיו ובשום תרחיש לא אצביע עבורו, אבל אם יעשה חצי ממה שכתבתם פה אצדיע לו