בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6358.42 | €5571.07 | £4986.21 | ¥705866.4 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בכותרות ועוד / 'ירי ברגל'? עם האיזון בשוק הקריפטו, וול סטריט נפתח גם הוא בירידות
קריפטוין דולר ירידות בוול סטריט- Andreha-123RF

'ירי ברגל'? עם האיזון בשוק הקריפטו, וול סטריט נפתח גם הוא בירידות

יחסי הביטקוין והדולר (קרדיט תמונה: Andreha-123RF)

אחד מתרחישי האימה אותם פיזרו בעלי "הבועה" המהדהדת בראשם, בכל נושא שוק הקריפטו, הוא החשש כי מגמה של ירידות במטבעות הדיגיטליים תקרין גם על שוק ההון אשר אין לו כל קשר גם לא דמיוני לשוק הקריפטו.

הבוקר (שני), ונקרא לזה צירוף מקרים בשלב זה, לא רק הנבואה לירידת ערך הביטקוין הגשימה את עצמה אלא גם זו של ההשלכה. שוב חשוב לציין כי אין לכך כל תימוכין פיננסיים, אך גם נבואה זו של ירידת וול סטריט במקביל, אף היא בפועל הגשימה את עצמה.

וודאי כי למרות שלמעשה אין קשר בין השווקים, יושבים היום וסופקים כפיים כל אותם "חכמים" שהלעיזו כנגד שוק הקריפטו, סופקים ידיהם ואומרים "אופס, מה עשינו" כאשר לכל אחד מהבכירים הללו ודאי ישנו פורטפוליו עב כרס בוול סטריט.

תקראו לזה נקמה מתוקה או מנורה אדומה, אך כל מי שמתבונן בכך היום ודאי שישקול לפחות לחשב מסלול מחדש, שמא התעסקות עם ציבור כה רחב בעולם העושה לביתו, וכן, ללא שהמדינות טומנות את ידן עמוק בכיסו, עלולה לגרום לאפקט פרפר אותו כלל לא חזו מראש.

מדד הנאסדק, הדאו וה-S&P בירידה. מחיר הדלק הגולמי גם הוא בשעה זו סובל מירידות קלות, כך בשעות הצהריים המוקדמות בניו יורק. לציין כי מזמן לא היו ימים טובים לכלכלה ולאופטימיות הכלכלית בארצות הברית כימים הללו מאז נכנס טראמפ לתפקידו כנשיא. לפיכך, צירוף המקרים מעלה גבה, משום שאין דבר בכלכלה האמריקנית שיכול היה לנבא את פתיחת השבוע בירידת שערים בשוק ההון.

הבנקים עולים מדרגה במלחמה במטבע הקריפטו

עוד מכשול בדרך לצמיחת שוק הקריפטו הוטל על ידי בנק לוידס, הבנק הגדול ביותר בלונדון. בבת אחת הטיל הבנק מגבלה על כל תשעת מיליון לקוחות כרטיסי האשראי שלו, בשאיפה לחסום כל ניסיון של לקוחות הבנק לרכוש מטבע דיגיטלי.

האיסור כולל את בנק הליפקס, בנק סקוטלנד ו MBNA, שבבעלות לוידס. פרשנים מעריכים כי החלטת הבנק, המשמש כביטחון פיננסי הן למוסדות בנקאיים אחרים בעולם, תעורר בהלה בקרב אותם הבנקים שיעשו כמוהו.

בבריטניה כמו גם במקומות אחרים, המדינה חסרת אונים מול החלופה הפיננסית חוצה הגבולות, וראש ממשלתה, תרזה מאי, נפלה אף היא לפח ולטענת השווא, ומסרה כי בריטניה צריכה לבחון ברצינות את שוק המטבעות הדיגיטליים ואף הזכירה את הביטקוין כדוגמא, בשל האופן שבו הם יכולים לשמש את הפושעים.

לציין כי מדבריו של מומחה בענף הקריפטו אותם אמר בראיון לרשת בלומברג בשבוע שעבר, עולה כי טענה זו של מדינות החרדות מפני איבוד אחיזתן במושכות הפיננסיים של אזרחיהן עקב תופעת המטבעות המבוזרים, לפיה פושעים יעדיפו את המטבעות הדיגיטליים לצורך פעולות שכנגד החוק, משוללת כל יסוד. זאת לאור כך כי אין להשוות בכלל את האפשרות שקיימת למעקב אחר כל טרנזקציה בבלוקצ'יין, לעומת כסף מזומן עובר לסוחר ללא כל מעקב.

הרגולציות במספר מדינות ובהן זו של דרום קוריאה שנכנסה זה עתה לתוקפה, מעמידות את בעלי מטבעות הקריפטו בשאלה שמא כדאי לעבור להשקעה בזהב, כך לפחות על פי נתונים מאירופה לפיהם ישנה עלייה של פי חמש בביקוש לזהב.

הלחץ החברתי והקריאות "בועה, בועה" מכל עבר בתקשורת המיינסטרים, עושים גם הם את שלהם. עם זאת, מי שכבר רכש את המטבעות בעודם בעלות ערך של עשרות דולרים בלבד, שוקד על שמריו, והדעה הרווחת כי מדובר בשאלה של זמן, עד שאלו היושבים על המדוכה ומחכים לרכוש את מטבע הביטקוין במחיר נמוך, יתחילו לבצע טרנזקציות בבלוקצ'יין.

אתמול היה נדמה כי הביטקוין שוב מתאושש כאשר החל לעלות מכ-7,950 דולר לכ-8,500 דולר, אך היום המשיכה מגמת הירידה הכוללת של השוק, ונכון לעתה המטבע כבר מתקרב יותר ל-7,000 דולר.

אין במאמר זה להמליץ על השקעה בשוק הקריפטו, הנחשב להשקעה בסיכון גבוה מאד.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״