בס"ד ט״ז בשבט תשע״ט , יום שלישי , ינואר 22 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / חדשות כללי / כלכלת ארה״ב: הבונוס השנה לטייסי פדקס בין 40 ל-100 אלף דולר
מטוס חברת פדקס FedEx (קרדיט תמונה: CC0)

כלכלת ארה״ב: הבונוס השנה לטייסי פדקס בין 40 ל-100 אלף דולר

מטוס חברת פדקס FedEx (קרדיט תמונה: CC0)

בחברת המשלוחים FedEx מועסקים כ-5000 טייסים, יחד עם זאת גם החברה הוותיקה סובלת מחוסר בטייסים מוכשרים הגדל והולך ברחבי העולם.

בהמשך לצמיחה עקבית של כלכלת ארצות הברית אותה מנווט ממשלו של הנשיא טראמפ שמשפיעה לטובה הן על רמת השכר והן באופן משמעותי על מספר מקומות העבודה הנוספים, מסתמן כי לחברות האמריקאיות קטנות כגדולות, יש יותר מזומן בקופה, סכום שאותו מחלקות החברות בחכמה עם עובדי החברה.

השבוע נודע כי חברת אמזון המעסיקה באופן קבוע כרבע מיליון עובדים, מתעדת להעסיק עוד כמאה אלף עובדים זמניים לקראת עונת חגי החורף העמוסה ואף לשלם לכולם שכר מינימום ברף גבוה של 15 דולר לשעה (55 שקלים).

על פי ההערכות, הבונוס המכובד שמציעה חברת המשלוחים הבינלאומית לטייסיה נועד כדי להעמיק את הקשר של הטייסים עם החברה ואף לשמר אותם בחברה גם הלאה מעבר לגיל הפרישה המוסכם עמם בחוזה ההעסקה, אולם דוברות FedEx לא אישרה כי זו הסיבה היחידה אם בכלל, לתשלום הבונוס.

אנליסטים מעריכים כי אמזון ו-FedEx אינן היחידות מקרב החברות הגדולות בארה"ב שעובדיהם יזכו בסוף השנה לחלוק עם החברה את הצמיחה הכלכלית, וכי התוספות בשכר והבונוסים מסתכמים בחברות הגדולות לסכומים שנתיים בסדר גודל של עשרות מיליוני דולרים.

תוך כך, פורסם אתמול כי הנשיא דונלד טראמפ תרם שוב את משכורתו המצטברת והפעם כדי להעניק עזרה לחיילים משוחררים להקים לעצמם עסק ומקור פרנסה, ובתחילת השבוע שוב שבר מדד הדאו ג'ונס שיאים היסטוריים.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

התמכרות לסמארטפון סלולרי - CC0

אייפון חוגג בר-מצווה בקרוב, עם תחזית להאטה מדאיגה במכירות

מצד שאיפתם ״להפתיע״, ולמרות הדגמים החדשים, כל שיש להם לחדש לצרכנים זה המחיר.