בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / כהן, עו״ד לשעבר של טראמפ, מסתבך שוב לאחר עדותו בקונגרס
מייקל כהן - צילום מסך

כהן, עו״ד לשעבר של טראמפ, מסתבך שוב לאחר עדותו בקונגרס

מייקל כהן עורך דינו לשעבר של הנשיא טרמפ בעדותו בקונגרס בשבוע שעבר (קרדיט תמונה: צילום מסך)

חברי ועדת בית הנבחרים מטעם המפלגה הרפובליקנית לא שבו לסדר היום לאחר עדותו של מייקל כהן עורך דינו לשעבר של הנשיא דונלד טראמפ, לפני שהגישו תביעה לחקור אותו בחשד ששוב שיקר לקונגרס.

כותרתה של התלונה גורסת כי מדובר שוב בעדות שקר תחת שבועה לכאורה של כהן, בטענה שכהן שיקר בעדות כשהעיד בפני הפאנל בשבוע שעבר על מספר נושאים, מהם עלתה סתירה מוחלטת בין השאר בין עדותו לבין שאיפותיו הידועות לעבוד בממשל טראמפ, וכן כי הסתיר מהוועדה חוזים שהיו לו עם ישויות ו/או מדינות זרות ועד מספר דוגמאות שצורפו בפירוט רב לתלונה.

חברי הוועדה הרפובליקנים, ג'ורדן ומיידוס, הגישו את התלונה ביום חמישי לתובע הכללי שזה עתה התמנה, ויליאם בר, בצירוף ציטוטי ראיות לכך שכהן "העיד עדות שקר" במהלך הדיון בפני הוועדה ביום רביעי.

"אנו כותבים כדי להפנות את תשומת לבך לעובדה כי ישנן ראיות משמעותיות לכך שמייקל ד. כהן העיד עדות שקר והצהיר הצהרות שווא ביודעין בעדותו לפני שימוע של ועדת הביקורת של הקונגרס." כתבו.

עוד נאמר בתלונה כי "בעודו מעיד בשבועה, פעל כהן לפזר הצהרות מכוונות במטרה להסתיר עובדות מהותיות הסותרות את מה שכבר נקבע בתיק 'משרד המשפטים של ארצות הברית נגד כהן'," בו הורשע ונגזרו עליו 3 שנות מאסר.

"עדותו של מר כהן בפני הוועדה סתרה לעתים תוך ניגוד מוחלט את הטענות הכלולות בהצהרות של משרד התובע הכללי של ארצות הברית במחוז הדרומי של ניו יורק (SDNY)," הוסיפו.

כהן הודה באשמה קודמת כי מסר עדות שקר לוועדת הקונגרס. יו"ר הוועדה אמר בתחילת הדיון כשהוא פונה אל כהן, אמרתי לך כי אם תשקר בעדותך הפעם ארדוף אותך עד חרמה? כהן השיב בחיוב.

פרקליטו של כהן, לני דייוויס, טען בהצהרה ביום חמישי כי לקוחו העיד "בכנות" בפני הוועדה. עוד הוסיף דייויס כי כהן "לקח על עצמו את מלוא האחריות על מעשיו." והוסיף כי זה כלל אינו מפתיע כי שני חברי הוועדה אותם כינה "פרו-טראמפ" טרחו לשגר תלונה בעלת אופי פלילי, "ללא בסיס," לדבריו.

אולם מהתלונה שנחשפה במדיה עולה כי הטענות הן קונקרטיות וכי אין ספק כי עלו סתירות מהותיות בעדותו של כהן, את ההחלטה שמא מדובר בעדות שקרית בשבועה או סתירות ברמה המתקבלת על הדעת בחקירה מסוג זה, יקבל ככל הנראה התובע הכללי בזמן הקרוב.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.