בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6620.07 | €5634.36 | £5046.85 | ¥746305.8 | 24/09/2018 18:01
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / עוד שגרירות עוברת לירושלים? תושבי ישראל אדישים
דגל ארה"ב מונף ממשאית כיבוי אש בטקסס (ערוץ 11 NBC צילום מסך)

עוד שגרירות עוברת לירושלים? תושבי ישראל אדישים

דגל ארה"ב מונף בהתלהבות ממשאית כיבוי אש בטקסס, העובדה היא כי לרוב תושבי מדינת ישראל היהודים פשוט אין את זה למדינה שלהם, מעבר לדאגה הביטחונית והאהבה הגורפת של רובם לחיילי ישראל (קרדיט תמונה: ערוץ 11 NBC צילום מסך)

מאמר דעה

מי שעוקב אחר החדשות הזורמות, לא יכול שלא להרגיש מעט מבוכה כלפי גואטמלה ומנהיגה אשר ודאי חשבו כי הידיעה על העברת שגרירות ארצם לירושלים בעקבות החלטת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, תגרור לפחות אחד או שניים לקפוץ למימי בריכה זו או אחרת במדינה המזרח תיכונית שבה נהוג היה בעבר בדרך זו להחצין את ההתלהבות מהישגי מדינת ישראל ומכבי תל אביב באירופה בפרט.

אולם הידיעה החדשותית המנסה להשתחל שוב ושוב לחדשות בעיקר על ידי האתרים המזוהים עם הציונות הדתית-לאומית כדי לחזק את משנתם הטועה והמטעה, פשוט נדחקת בין ספקולציות על הבחירות הממשמשות ובאות כך לעת לעתה לאור איומי החרדים, לבין מי הוא זה שיקבל ובעיקר תקבל את פרס ישראל, עוד נושא שנדחק גם הוא מול כותרות המסיבה "הפרועה" של השרה מירי רגב.

בארה"ב קשה שלא לחוש כי היתה ציפיה להתלהבות גדולה יותר מתושבי מדינת ישראל בעקבות ההודעה על העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים, הבטחה שנתן הנשיא טראמפ ושעומד לקיימה במלואה במסגרת כלל הצהרותיו במסע הבחירות שלו לנשיאות ארה"ב, ואשר על רובן כבר סימן- בוצע.

מסתמן כי "חגיגות ה- 70" לכשעצמן בזבוז כביר של משאבי הציבור וכספו כאילו שהציבור במדינת ישראל ממש מתעניין בכך, יעמדו בצל כבד של הבחירות או איומי הקדמת הבחירות, חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ועקב כך ובאופן עקום לכאורה מתנהל גם ניהול הפקת טקס המשואות עם פרשת גפן ובנו, מי ידליק ומי יכבה, ועתה גם הסאגה המדומה והנוספת בראשותה של ח"כ מירב מיכאלי סביב פרס ישראל של שר החינוך נפתלי בנט.

הבוקר כששוב הנכים נאלצים לחסום כבישים, קשה שלא לחזור שוב על השאלה, מדוע מדינה שאין לה כסף לתושביה, לכאורה, דואגת לרוקן את הקופה בעבור חגיגות מופרזות בין השאר גם במנהטן בעלות של כ-15 מיליון שקלים, ולו רק בכדי להעצים את נבחריה מדושני העונג שיתחלקו בבימות המפוזרות כדי להעצים את כוחם ועוצם ידם, ולא דואגת דבר ראשון לאזרחיה?

דבר אשר אינו מצחיק ולא זו הכוונה, מעורר שאט נפש נוספת כאשר לנבחרי הציבור אשר היה ויורשעו בגין שחיתות עומד ומוכן מלון-מאסר בכלא מעשיהו, ואילו מדינת ישראל מבקשת היום לדחות בעשור את ההחלטה כי עליה במידי לאוורר את בתי המאסר של מדינת ישראל הפוגעים בכבוד האדם של תושביה אשר מעדו ונקלעו לעונשי מאסר שונים. הנה לא רק בממשלה, אלא גם בבתי המאסר חל החוק הפיסיקלי אותו טבע אריק שרון ז"ל: "דברים שרואים מכאן לא רואים משם."

צבועים נמאסתם!

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות

5 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אכלתם אותה תל אביבים. רוצים ויזה תבואו לירושלים.

  2. צבועים זה לא מילה לתאר את מה שמתרחש כאן בזמן האחרון כולם חרטה מי יותר מי עוד יותר ממשלה שופטים משטרה פרקליטות כולם אין אמונה בכלום כל אחד אינטרסנט ודואג לפרסם זאת בתקשורת שחוגגת

  3. קרעת אותי מצחוק אפילו שלא התכוונת

  4. גם נכון ובעיקר משעשע באמת לא היה לי מושג כי עוד שגרירות עוברת רק בגלל זה לא קפצתי לבריכה ברחבת העיריה בתל אביב חחח