בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6618 | €5633.64 | £5045.28 | ¥745978.68 | 24/09/2018 18:03
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / כותרות / תביעה ייצוגית נגד Coinbase בטענה לניצול מידע פנימי למסחר בביטקוין
bitcoin ביטקוין - Sebastien Decoret-123RF

תביעה ייצוגית נגד Coinbase בטענה לניצול מידע פנימי למסחר בביטקוין

bitcoin ביטקוין (קרדיט תמונה: Sebastien Decoret-123RF)

כנגד Coinbase הוגשו 2 תביעות, בראשונה מביניהן, טוענים התובעים כי מנהלי Coinbase הרוויחו באופן בלתי חוקי תוך מסחר באמצעותו של מידע שאינו מוגדר כנחלת הציבור.

התביעה הוגשה ב -1 במרץ 2018 בבית המשפט המחוזי של ארה"ב במחוז הצפוני של קליפורניה על ידי התובע הראשי ג'פרי ברק בשם עצמו וקבוצה של לקוחות של חברת Coinbase.

התביעה טוענת כי בשל פעילות במסחר במטבע הווירטואלי שנבעה כתוצאה משימוש במידע פנימי על ידי מספר עובדים של Coinbase, ניפחה החברה באופן מלאכותי את מחירו של מטבע ה-Bitcoin Cash, מה שגרם למעשה ללקוחות אחרים ולשאר הסוחרים בשוק המטבעות הקריפטוגרפים לסחור במטבע ללא שמצוי בידם יתרון המידע הפנימי, ולפיכך הפסידו כסף במהלך המסחר באותה תקופה.

מבדיקה של לוחות הזמנים המוזכרים בתביעה עולה כי הן המחיר והן היקף המסחר של ה- Bitcoin Cash אכן זינקו באופן דרמטי בסביבות ה- 20 בדצמבר.

לאור עובדה זו התביעה דורשת משפט בהליך ייצוגי עם חבר מושבעים תוך דרישה לשיפוי בגין נזקים כספיים גם כאלו שלא פורטו בתביעה, זאת מכיוון שישנם לקוחות נוספים שסבלו מהפסד כספי כתוצאה ממעשיהם של הנאשמים. נאמר בכתב בתביעה.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות