בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6364.31 | €5575.7 | £4990.82 | ¥706976.91 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בכותרות ועוד / על רקע האיזון בשוק הקריפטו, טיפים ממיליונר הביטקוין- ״טעות לברוח״
bitcoin ביטקוין על קצה המזלג - Marco Verch-Flickr

על רקע האיזון בשוק הקריפטו, טיפים ממיליונר הביטקוין- ״טעות לברוח״

ביטקוין על קצה המזלג (קרדיט תמונה: סטודיו טודיי-Marco Verch-Flickr)

מיליונר הביטקוין הצעיר אריק פינמן בן ה-19, אומר כי מי שסקרן לגבי ההשקעה במטבע הקריפטוגרפי, יכול לטבול את רגלו במימי שוק הקריפטו ולסכן $1,000. אחרי הכל, האסטרטגיה הזו הפכה את הבחור שנשר מבית הספר, למיליונר כבר בגיל 18.

עבור אנשים רבים שוק הקריפטו פשוט מטורף, לא רק בגלל תנודות המחיר הקיצוניות וחוסר היציבות של הביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים, אלא שלמשקיע הסולידי החושש לסכן את כספו מחד אולם בכל זאת מעוניין לנסות את מזלו, העובדה כי המטבעות הווירטואליים אינם מוסדרים ואינם נתמכים על ידי ממשלה או בנק מרכזי, אינה מקלה עליו את ההחלטה לנסות, ואינה מוסיפה למוניטין של שוק הקריפטו.

פינמן לעומת זאת בטוח כי הביטקווין הוא העתיד, ולעת עתה הוא מחזיק ומאמין בכל ליבו כי מדובר במטבע הווירטואלי הבטוח ביותר להשקעה. "אני חושב ש- bitcoin הוא המטבע הקריפטו הבטוח ביותר כרגע." אמר פינמן בראיון לרשת CNBC.

אך עם כל הכבוד לבחור הצעיר, ולכך כי עם ההצלחה אין וויכוח, בל נשכח כי גאון הביטקוין השתמש למעשה באלף דולר אותם קיבל מתנה מסבתו בגיל 12, כך שעבורו לא היה בכך כל מודל של סיכון, ולמזלו רכש את הביטקוין בתחילת הדרך כאשר המחיר לטוקן עמד על 12 דולר בלבד, וכך עם העלייה המטאורית של המטבע והאסטרטגיה אותה פיתח במשך התקופה, בגיל 18 הפך פינמן למיליונר.

פינמן מחזיק כרגע במעל ל-400 מטבעות ביטקוין, כך שגם אם ניקח בחשבון את הירידות היום (ראשון) לפנות בוקר (שעון ניו יורק) אזי שווי המטבעות שלו עומד על מעל ל 3.5 מיליון דולר, אותם כאמור החל לצבור באמצעות השקעה של 1000 דולר בלבד.

פינמן טוען כי לרוב האוכלוסייה העובדת בגילאי 25-35 קיימת האפשרות להשקיע לפחות $1,000 אותם הם יכולים להוציא מחשבון החיסכון שלהם לטובת העניין. אז למה לתת לכסף הזה שהוא סכום נמוך יחסית לשבת בחשבון חיסכון הרי כך הסכום יישאר כערכו כאלף דולר עם ריבית קלה לעוד הרבה זמן? כך עולה מדבריו.

עם זאת מתריע פינמן ואומר, כי כל משקיע חייב לשמוע לעצתו של המיליארדר מארק קובאן: "תשקיע רק מה שאתה מוכן להפסיד מראש." לציין כי קובאן גם אמר כי וול סטריט תצנח במידה וטראמפ ייבחר לנשיאות, דבר שכאמור לא רק שלא היה נכון, אלא שקרה ההפך הגמור מתחזיתו של קובאן, אך בכל זאת להצעתו המקורית, כדאי לשמוע.

עצתו של פינמן למשקיע בימים אלו

ניתן היה להבחין בראיון כי הבחור הצעיר לא התכונן נפשית לתנודות האחרונות בשוק, אך התעשת כשנשאל על כך ואמר כי "תמיד ישנן עליות ומורדות בדרך למעלה, אנשים רבים חזו את הירידה הזאת, זו היתה כמעט נבואה שמגשימה את עצמה אחרי ש'מומחים' רבים דיברו על 'בועה'."

עצתו של המיליונר הצעיר, להחזיק מעמד, בריחה אינה האופציה העדיפה כרגע, "הטעות הגדולה ביותר שיכולים לעשות, היא לצאת עכשיו מהשוק ולמכור את הביטקוין רק בגלל הירידה בערכו של המטבע." הסביר.

פינמן מייעץ למשקיעים החדשים בשוק המטבעות המבוזרים להיות זהירים לכאן ולכאן, כיוון שניתן לטענתו לקבל דיבידנדים משמעותיים על ידי השקעה בקריפטו, "השטח עדיין קטן יחסית, שווי השוק הוא קצת יותר מחצי טריליון דולר." הוא מסביר ומחדד את דבריו, "אני לא רוצה שיטעו בדברי, וודאי כי מדובר בסכום גבוה מאוד, אבל בהשוואה לשיעורי נכסים אחרים, מדובר בסכום קטן, לכן אני אומר שאם לא תהפוך למיליונר בעשר השנים הקרובות, זו אשמתך."

בימים האחרונים רבו והתעצמו קולות נביאי הזעם המתייחסים לשוק הקריפטו כאל "בועה," בסוף השבוע רקדו מספר לא מועט מקרב פרשני המדיה על 'דם' המשקיעים שחוו את הירידה לשער של כ-8000 אלף דולר, אולם למגינת ליבם של "הנביאים," נכון לעכשיו, הן ביום שישי והן היום (ראשון) ערך המטבע אומנם ירד אך גם מצליח להתאושש באותה מידה.

לפנות בוקר (שעון ניו יורק) נרשמה עליה קלה של מעל לאחוז בערך מטבע הביטקוין שעמד על כ-$9000, ולאחר מכן חלה תנודה נוספת במטבע אשר עומד עם סגירת המאמר על כ-$8,700.

אין במאמר זה להמליץ על השקעה בשוק הקריפטו, הנחשב להשקעה בסיכון גבוה מאד.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״

תגובה אחת

  1. מי ליצני הביטקויין שדוחפים מאמרים עליו כל הזמן יאללה שחררו ממעמד הביניים ותפסיקו לדחוך אנשים להשקיע באוויר בו השקעתם וכרגע מנסים להפיל עוד איתכם במטרה לנסות לזרוק קצת כסף לשוק בתקווה ויעלה כדי למכור ולצמצמם הפסדים.אני בטוח שהעומד מאחורי פרסום המאמרים האלו מושקע כבד במטבעות וירטואלים!!!