בס"ד י״ט באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 25 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / דברי אמסלם, פרשת הקטין, האם האזרחים על סף פיצוץ מול המערכת
מחאת יוצאי אתיופיה בכביש איילון (BlueHorizon)

דברי אמסלם, פרשת הקטין, האם האזרחים על סף פיצוץ מול המערכת

מחאת יוצאי אתיופיה בכביש איילון, כמעט ויצאה מגדר שליטה. (קרדיט תמונה: BlueHorizon)

דעה

די בשקט ללא כל מחאה עברו מספר חוקים בליל ראש השנה האזרחית, שאמנם בשורשם נועדו להיטיב עם תושבי מדינת ישראל, אך במהותם יכולים להסב נזק כלכלי כבד, בעיקר על "מפירי החוק."

כך, עוברים להם בשלווה בעשור האחרון רשימה של חוקים ורגולציות והתנהלות רשויות האכיפה והמשפט, עד כי נדמה שבחדר סגור יושבת קבוצה של אנשים, המנסה לסגור כל פירצה בחוק, שבשורשו אולי מצוין, אך התוצאה מעוררת תהיות.

"הניתוח הצליח אך החולה לא שרד"

כמו הקלישאה "הניתוח הצליח אך החולה לא שרד" כך מנסים להיאחז בקרנות המזבח גורמים שונים שהושבו בכיסאם המרופד (אף כי השכחה מצויה אצלם) על ידי הציבור כדי להיטיב עם כלל אזרחי המדינה. אך כפי התירוץ השגור "דברים שרואים מכאן..." כך מתרצים הם התעמרות של ממש ואף עושק כלכלי של תושבי המדינה.

דברים אלו הובילו לכך כי בימים אלו נער קטין לא זוכה לראות נציג משפטי תוך שמי יודע מה הוא עובר פיזית במרתפי שירות הביטחון הכללי או אי שם בתאי המעצר המעופשים של המשטרה. שוב דוגמא קלאסית לרצון לאכוף חוק יבש הכתוב על הנייר בחסות גורמים מנותקים מעם, שבכל מאודם רוצים להשיג תוצאות ובכל מחיר, עד כי חיי אדם ככל הנראה קצת פחות לנגד עיניהם.

כך לאחר שמאות רבנים ואזרחים מוחים אף בפני ראש הממשלה, "המדינה" אטומה ומקדשת את אותו חוק שכאמור נכתב במחשכים כאילו "זה מה יש", ובפרקליטות יוצאים היום להגנת הנייר היבש כאילו היה זה אורים ותומים.

אלו שעליהם נאמר לא ראויים, מטיפים ביקורת

שי ניצן, הפרקליט הראשי, אשר נציבת הביקורת לשעבר טענה כי הוא שקרן שאינו ראוי לשרת בתפקידו, וכן המשנה ליועמ"ש, רז נזרי, שגם כלפיו נאמרו דברים חמורים, הגיבו היום כל אחד בתורו, וטענו לגבי האמירה כי תושבי ישראל יצאו למחאה כנגד המערכת המתעמרת בהם, היא "בעייתית." נזרי הוסיף ואמר כי נדמה לו שהמערכת הדמוקרטית היא נחלת השמאל בלבד.

תושבי מדינת ישראל כידוע משלמים הון עתק למדינה במיסוי מכל עבר, וסופגים חוקים והגבלות ללא סוף. מצב זה רק גובר ומחריף ולעומת זאת נבחרי העם במקרים רבים פטורים מכל עונש ומהחוק עצמו. כך לדוגמא: לתושב ישראל אסור לשלוח הודעות טקסט סתם כך, ולעומתו, לפוליטיקאי מותר להפגיז מטחי הודעות, ללא שניתן לתבוע אותו ואף לעצור את הדבר על פי אותו חוק.

לא לעולם חוסן

לסיכום, ניתן במליצה לומר כי לו תושבי ישראל נמשלים ל"טלפון ציבורי" אזי ודאי כי האסימון היה נופל כבר מזמן. יחד עם זאת, לא לעולם חוסן ורבים כבר בעלי תובנה נכוחה של המציאות ומבחינים באי הדיוקים בלשון המעטה, מתוך העלטה, וכך מגלים את האמת הניבטת לה מבין סיפורי אלף לילה ולילה על הרצל ועל המדינה המסכנה שיש לה הוצאות ביטחון.

אדם חכם מבין, מדינה מסכנה לא היתה נותנת לשני מיליון תושבים (לפחות, וכך על פי דו"ח ביטוח לאומי) לרעוב, כאשר כל בכיר בסקטור הציבורי עולה על חשבון הרעבים לקופת המדינה מיליונים בשנה!

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בפסגת נאט"ו 2018 (קרדיט תמונה: Twitter-Dan Scavino)

עולם שלם המתין- לאחר 48 שעות של דממה צייץ עתה הנשיא טראמפ

סוף סוף צייץ הנשיא בחשבון הטוויטר שלו.