בס"ד ט׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / בימים הקרובים יוכרע האם הסולן בונו (U2) ייאלץ להאט את הקצב
סולן U2, בונו (קרדיט תמונה: Flickr\U2start)

בימים הקרובים יוכרע האם הסולן בונו (U2) ייאלץ להאט את הקצב

סולן U2, בונו (קרדיט תמונה: Flickr\U2start)

הסולן האגדי בונו, הרגיע את המעריצים כי קולו עוד ישוב לאיתנו במהלך הסיור האירופי של להקת U2. זאת לאחר שנאלץ לסיים לאחר מספר שירים את הקונצרט שערכה הלהקה המפורסמת בגרמניה במוצאי שבת. לאחר מכן נמסר כי הלהקה תשוב לברלין בחודש נובמבר.

בהצהרה שפורסמה ביום ראשון באתר האינטרנט של U2, מסר בונו כי רופאו שלל כל דבר רציני הקשור לאבדן הקול שלו במהלך המופע בברלין וכי הוא אינו יכול לחכות כדי לחזור לשם ב- 13 בנובמבר "כדי לסיים את ההופעה."

אולם למרות ניסיונות ההרגעה של הסולן, מומחים טוענים כי בונו בן ה-58 סבל מאבדן מוחלט של הקול במהלך המופע  שהתקיים במוצאי שבת במרסדס בנז ארנה בברלין, כאשר את השיר האחרון סיים בעזרת הקהל ההמום.

סולן U2 בונו בתחילת דרכו - CC0

בונו בתחילת דרכו (קרדיט תמונה: CC0)

איבוד קול אינו דבר נדיר בקרב אומנים, בישראל זכור לטוב הרופא האגדי ישראל (איזי) נגריס ז"ל, שמרפאתו ברחוב ברנדיס בצפון תל אביב הייתה מקור לעלייה לרגל של אומנים ואף נבחרי ציבור כדי לטפל במיתרי הקול.

לא אחת אומנים שהגיעו לישראל בניהם מדונה ומייקל ג'קסון ושנים לפני כן גם כוכבת "תהילה" שחששו מאבדן הקול במהלך ההופעה, אצו למרפאתו בה הקיר היה עמוס בתמונות של כוכבים ושועי עולם, שם קיבלו טיפול מסור ומיוחד בו התמחה פרופסור נגריס שאף פיתח פתרון שנרשם כפטנט על שמו נגד צרידות, וכך עלו לבמה ללא כל חשש, נגריס ז"ל אף הרצה בפני חברי הכנסת ומסר להם טיפים חשובים בנושא, בנו של ישראל, בני המשיך את דרכו.

משום שלאבדן הקול קיימות מספר סיבות והשלכות, בפרט כשמיתרי הקול נדרשים למאמץ מיוחד, אבדן קול מוחלט (לצורך שירה) כפי שקרה לבונו, יכול אולי לרמז כי למרות איתותי ההרגעה, כי רק הימים הקרובים יחשפו האם מדובר היה בדבר זמני שכאמור ניתן לטיפול בו באמצעים שונים, או שמא יידרש הזמר להאט את הקצב באופן משמעותי.

אודות ליהי רם

ליהי, משמשת כעוזרת לכתבי האתר ולעתים ככתבת משנה בנושאים מסוימים. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

האדמו"ר יאשיהו יוסף פינטו שליט"א (קרדיט תמונה: Twoday)

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.