בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / רבים חפצים לגנוז הצהרות שנתנו בעבר ייתכן וגנץ יהיה אחד מהם
רובי ריבלין בני גנץ - חיים צח לעמ

רבים חפצים לגנוז הצהרות שנתנו בעבר ייתכן וגנץ יהיה אחד מהם

רובי ריבלין ממתין בלשכת הנשיא לחברו בני גנץ כדי להמליץ עליו לראשות הממשלה, הכחשותיו של רובי סותרות שמועות אחרות (קרדיט תמונה: חיים צח לע"מ)

בימים אלו נפל הפור על גורלו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, דבר שכל בעל זכות בחירה במדינת ישראל כבר מבין, אם כי נכון הדבר שעדיין יש מי שטרם הפנים את המציאות.

אנשי המדיה ואחרים המזוהים עם השמאל כבר חרצו את גורלו של נתניהו, אף על פי שסיכוייו המשפטיים עדיין עומדים לו גם במדינה בה תפירת תיקים הוא עניין של מה בכך. אחד מהם הוא בני גנץ שהצהרתו בנושא בעצת יועציו השונים עוד עלולה להכות בו כבומרנג.

אשר לביבי, ימים יגידו אם "הקוסם" יצליח גם הפעם להיחלץ בשן ועין ממה שנראה על פניו מבחינה משפטית בכל אופן, כתיק תפור היטב בתפר כפול ומכופל.

מה כוונת הטוענים לתיק תפור- כגון גל הירש ונתניהו

כשאומרים "תיק תפור," לאו דווקא מכוונים הדברים לאג'נדה חבויה במערכת בה שתולים אנשי שמאל עד שמאל קיצוני עם שנאה תהומית לדת, למורשת היהודית, לימין הפוליטי ואפילו להוויה הישראלית בקרב אלו אשר חולמים על תרבות אירופאית לדידם במדינה המזרח תיכונית.

אלא שתיק תפור הוא בדרך כלל פיתוח של שמועה או שבבי מידע כפי שהצהיר היועמ"ש אביחי מנדלבליט על מה שקיבל לכתחילה במסגרת החשדות כלפי נתניהו, לכדי חקירה משטרתית מקיפה.

או אז, תלוי במי מדובר, ירצו או שלא ירצו, מנצלים הקיצונים במערכת את כל המשאבים העומדים לרשותם בחוק אף אם מדובר בהוצאות של מיליוני שקלים, לרבות נסיעות לחו"ל, הטסה של גורמים מחו"ל להיחקר בישראל, "אמצעים טכנולוגיים" ושורה של פעולות שכל אחת מהן עולה הון למשלם המסים ובדרך כלל מגמדת את ההיקף הכספי של החשד עצמו.


Hostinger

המטרה מקדשת ומשלמת את האמצעים

ניצול המשאבים כדי להרשיע חשוד במדינת ישראל, אינו הנדבך היחידי במאמץ לתפור תיק מתוך שבבי מידע, אלא כולל הסתרת מידע כפי שנחשף לא אחת וגם לאחרונה בין כותלי בית המשפט, איומים על עדים בצורה "עדינה," איומים על כך כי קרובי משפחתם הקרובה ביותר ייחקרו למצער וייעצרו וייכלאו לתקופות החקירה במידה ונחקר היעד לא יירצה את המערכת.

זה נשמע כלקוח מסרט על מדינה טוטליטרית, אך לא, זו בדיוק השיטה של המערכת כאשר מתקבלת ההחלטה לתפור תיק בכל הכוח במדינת ישראל.

לאחר שהנחקרים מסביב והחשוד עצמו מותשים לעתים גם כלכלית משום שעורכי הדין רודפי הבצע מנצלים מצדם את המסכנים תוך גביית תשלומים חסרי בסיס והצדקה של אלפים, עשרות ומאות אלפים עד מיליוני שקלים כדי להגן עליהם מפני הציפורניים החדות של הפרקליטות שנאחזו בכל כוחם בבשרם של החשודים, הם כבר גמורים ומגיעים ללא כוחות למשפט שסופו ידוע מראש.

טשטוש הקווים האפורים

מכאן ועד ההרשעה מתחיל אזור הדמדומים וטשטוש הקו האפור בין כבוד האדם וחירותו, לבין הרצון העז להרשיע בכל מחיר, ייעודו ומשאת נפשו של כל עובד בפרקליטות מעובדי הניקיון ומעלה.

בשלב הזה, מתחילים מתלהמים שונים במדיה, לקרקר סביב המקרה, ואם מדובר בדמות שאינה יקירת התקשורת, אז במילים פשוטות וברורות "חבל להם על הזמן.."

במקביל לתקשורת צמאת הדם, באצטלה של נופת צופים ומסע לטיהור המידות, רק לא שלהם כמובן, מעלים אנשי ציבור ופוליטיקאים את ההגיגים שלהם למקרה תוך הצהרות שונות ולעתים גם משונות.

יאיר לפיד - חיים צח לע"מ

ההגדרה- 'יאיר לפיד ראש ממשלת מדינת ישראל' כבר אינה כה דמיוניות כפי שהיתה לכתחילה (קרדיט תמונה: חיים צח לע"מ)

רבים היו רוצים לחזור לאחור ולמחוק דברים שאמרו על אחרים

כך, שנים לאחר מכן כשמקרה דומה מגיע לפתח דלתם של כל אותם השמחים לאיד, משום שאין כל חוסן למי שהפרקליטות החליטה כי הוא אינו מתפקד ברמה המתאימה למעמדו לפי ראות עיניו של הפרקליט המצוי, מצטערים אותם גורמים אשר למעשה בהצהרה הקודמת אותה מסרו בעבר, עתה חרצו את גורלם הם, כפי שחרצו את גורלו של אחר שנים לפני כן.

אחד מהאנשים הללו ייתכן ויהיה בני גנץ, המחזיק מעצמו כמועמד לראשות הממשלה, מעמד שאינו משולל מציאות בזכות חברו יאיר לפיד שלמעשה יכול היה לקחת את ראשות הממשלה עקב הנסיבות גם ללא התמזגות מראש עם מפלגתו של הרמטכ"ל לשעבר.


הזמנת מלונות ורכב

אין להקל ראש בטענות נגד גנץ ובתלונה שהוגשה כנגדו

נגד גנץ הוגשה לכאורה תלונה במשטרת ניו יורק על הטרדה של חברה לספסל הלימודים בתיכון. בשנים האחרונות הגשת תלונה על מקרים דומים אף שאירעו לפני עשרות שנים, הפכה לפופולרית ומקבלת תמיכה כמעט מקיר לקיר.

יועצי אחיתופל של גנץ, הצעירים והנמרצים יעצו לו להגיש מיד תביעת דיבה בבית המשפט במדינת ישראל כנגד המתלוננת, כדי להפגין כי הוא מוחה על הדברים מכל וכל, דבר שככל הנראה יתגלה כטעות טקטית מרה והרת אסון פוליטי עבורו.

במקביל, תקף גנץ את נתניהו כמי שהחשדות מרחפות מעל ראשו, והגדירו למעשה כלא ראוי, כמי שאינו יכול לנהל מדינה ומשפט במקביל ועוד כהנה וכהנה הטחות כנגד ביבי בנושא.

לפיכך, בכל תרחיש בו ייאלץ גנץ למצוא את עצמו כמתגונן או כתובע אך נדרש להתמודד עם הליך משפטי ארוך ולא נעים, האם יפעל כפי שהמליץ לנתניהו לעשות? או שיתעלם מדבריו שלו ככל פוליטיקאי אחר ורק יכה על חטא ויצטער על הדברים שהוציא מפיו.

עוד מסתמן והולך כי יאיר לפיד מתגלה כאסטרטג לא קטן, מעבר לרוטציה המבטיחה לו את ראשות הממשלה, לאחר שגנץ יסלול עבורו את הדרך, כל "תקלה" בדרך מצדו של גנץ תעביר מיד את השרביט ללפיד.

התמונה המוזרה של יאיר לפיד כראש ממשלת ישראל, קרבה והולכת, אי אפשר להתכחש לעובדה כי מראיין הטלוויזיה שסימן לעצמו מטרה אחת ויחידה עם סבלנות של ברזל, קרוב כאמור יותר מאי פעם להשגתה.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.