בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6618 | €5633.64 | £5045.28 | ¥745978.68 | 24/09/2018 18:02
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / הפרקליטות הידועה כדואגת ליקיריה חטפה ״סטירה״ מצלצלת
אורי קורב השופטים חמורים - ידיעות 12-2-2010 -

הפרקליטות הידועה כדואגת ליקיריה חטפה ״סטירה״ מצלצלת

עו"ד אורי קורב: "השופטים חמורים"- ידיעות 12-2-2010 (קרדיט תמונה: צילום מסך)

זוכרים את פרשת רות דוד? על כך כי קיבלה מתנות יקרות ערך מעורך דין בכיר בזמן היותה עובדת מדינה העומדת בראש פרקליטות תל אביב עין ערר. אולם לדידה של הפרקליטות במקרה דנן סוג כזה של מגדנות בסכומים גבוהים אינו מהווה ראיה לשוחד.

מאידך את מקרה עורך הדין אורי קורב לא כולם זוכרים, מדובר בפרקליט בכיר בפרקליטות שלא פחות ואף יותר כינה את השופטים במדינת ישראל "חמורים."

היעלה על הדעת כי פרקליט כזה ימשיך את הקריירה שלו בפרקליטות? אך ליקיריה של הפרקליטות המורמים מעם יחס אחר משל אזרחי מדינת ישראל שסומנו על ידי המערכת. וכך לא אחת ללא שהוכח המעשה וללא יסוד נפשי הפרקליטות הצליחה להעביר בבתי המשפט תיק שוחד על כרעי תרנגולת, על פי "החוק" כמובן.

לא כך הסתיימו החשדות במקרה של דוד, ולשאלה בפסקה לעיל התשובה היא אמנם לא, אך הפרקליטות, כאמור מסתמנת לכאורה כעולם אחר כמורמים מעם ומהחוק היבש בכל אופן, שם לחבריה יחס שונה בתכלית, ומי שכינה שופטים "חמורים," ואף הוקלט אומר כי השופטים משתעשעים במשחק טטריס בזמן הדיונים, שב לעבודתו בפרקליטות כלא היה, עד לפרשה אחרת על שמו.

הפרשה השנייה נגעה בחשד כנגד קורב של התנהגות שאינה הגונה הן בזמן האחרון בהקשר לעובדת הפרקליטות שסירבה להעיד כנגדו (!!) והן חשד נוסף על מקרה אחר שהתרחש לכאורה לפני זמן רב יותר.

גם הפעם כמו אז המשחק היה דומה, קורב הושעה אך לאחר שהתפוגג העשן סביב הפרשה הוחזר לתפקידו.

קורב נחשב על פי רוב לפרקליט חד מצליח, ומי שהיה אחראי על פרשת ראש ממשלת ישראל העבריין מר אהוד אולמרט, שנגמר במאסרו, ופרשות מתוקשרות נוספות.

אמנם לא תמיד הצליח קורב, לדוגמה בפרשת חזון ישעיהו שם ניסתה הפרקליטות לתפור לכאורה לאדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א תיק כמי שהיה קשור למחדלים בעמותה, התברר למגינת הפרקליטות שנאלצה לסגור את התיק כי לרב למעשה לא היה כל קשר לעמותה .

עם זאת מסתמן כי קורב הבין כי גם סטטוס של יקיר הפרקליטות יכול ביום מן הימים לפוג, כך כדי לכאורה להקדים רפואה למכה, פרש קורב והצטרף למשרד עורכי דין פלילי בעיר הגדולה, לא לפני שקיבל את כל האישורים הנדרשים לכך. יקיר הפרקליטות כבר אמרנו?

עתה בפרקליטות ובצדק ודאי יש מי שחושש כי העו"ד שחצה את הקווים מתובע למגן על בכירים מושחתים לכאורה ואשר מכיר את כל הניואנסים והטריקים של תפירת תיקים לכאורה או למצער ניפוחם מעל כל פרופורציה, יהפוך למזכה סדרתי של עברייני הצווארון הלבן, כך שאולי כדאי לראש הממשלה בנימין נתניהו שהמשטרה טוענת לחשדות כנגדו, לשקול לצרפו לצוות ההגנה שלו.

אודות אהרוני לזרוביץ'

אהרוני, מסקר פעילות הקשורה עם אכיפת החוק ואירועים אזרחיים מסוג זה ברחבי הארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות

תגובה אחת

  1. כמה הוא צודק לכן מתפלל היהודי כל יום "השב שופטינו כבראשונה"! והבהמות והליצים שקוראים לעצמם שופטים