בס"ד י׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / ביבי נזכר מאוחר מדי להשכיל כי החוק במדינה משולל כל היגיון
בנימין נתניהו (קובי גדעון לע"מ)

ביבי נזכר מאוחר מדי להשכיל כי החוק במדינה משולל כל היגיון

ראש הממשלה בנימין נתניהו (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע"מ)

בסוף השבוע רטן ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הלוחם בכל כוחו 'למשוך את הזמן' כזכאי לחלוטין עד בחירות 2019, ובמסגרת דבריו טען ובצדק כי שתיים וחצי כתבות באתר אינטרנט אינן מהוות עילה כדי להאשימו בשוחד.

ישנה מימרה אמריקנית שגורה הגורסת כי מה שהולך מסביב יחזור מסביב. במעמדו, נתניהו ודאי לא אחת בחש בפרשה זו או אחרת כשהיה לו נוח, אף כי אין זה פלילי, ודאי כי היו נפגעים בדרך.

ראש ממשלה שמפוקס על המדינה כרשות ולא על הרשות כמקור לפרנסתם ולרווחתם של תושביה, יכול לטעות טעות חמורה כאשר מניח לחוקים אבסורדיים לפגוע באנשים חפים מפשע, ולו כי ייתכן שמא השפעתם מרתיעה משום מה, את מי מראשיה.

כך רבים וטובים אשר כוחם עלה והתבלט במדינת ישראל מצאו את עצמם עם תיק פלילי תפור היטב. לכאורה אין כל הוכחה כי ראש הממשלה נתניהו ידע על כך או בחש בכך, אך דבר אחד ברור, הוא לא יצא כנגד התופעה הבזויה בעת שהתרחשה.

"שוחד" כל עוד לא מדובר ביקירי הפרקליטות

לא בכדי אמרה זה עתה בכירה בפרקליטות, אשר בכל מאודה לכאורה רוצה לראות את נתניהו בכלא בעוון שוחד, כי אל לו לביבי להלין כלל. הם, הפרקליטות, מתגאה הפרקליטה, כבר זרקו לכלא אנשים על חשדות קטנים הרבה יותר.

מצדו השני של המטבע, רואים כי הקרובים לצלחת, כגון הפרקליטה הבכירה רות דוד ואחרים (שלא בהכרח כאן המקום לפרט), קיבלו "מתנות" בעת מילוי תפקידם, מגורמים בעלי אינטרס, ולא הושקע ולו שקל כדי לממן משאבים, כפי שהודה היועמ"ש מנדלבליט, בעוד זה לקח שבבי מידע בעניינו של ביבי, והפכם לחקירה חסרת מגבלות ומעצורים.

נתניהו איחר את הרכבת

למרבה האירוניה, פרסום שהתגלה בעבר הראה כי פרקליט המדינה, שי ניצן, קיבל מקבלן המספק שירותים למדינה, כרטיסים בשווי מאות שקלים להופעת מקהלת הצבא האדום בירושלים, וזה טויח. אז לא היה בפרקליטות מי שיקפוץ ויאמר, "גם על פחות מכך האשמנו בשוחד".

ניצן, שעליו אמרה נציבת הביקורת לשעבר, הילה גרסטל, כי הוא שקרן ואינו ראוי לתפקיד, טען כי מדובר היה בחברו, שהזמין אותו ואת זוגתו להצטרף להופעה ובכך נסגר העניין. כה פשוט.

עכשיו מסתמן כי ראש הממשלה נתניהו איחר את הרכבת, משום שכאשר יכול היה כאמור לזעוק כראש ממשלה ולהשליך את יהבו בפרשות שונות ומשונות בהן הפרקליטות לחלוטין המציאה שוחד יש מאין, שתק ולא זכה לסייע בכך לאזרח זה או אחר. וכידוע, שתיקה היא העוון הגדול ביותר.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.