בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6358.42 | €5571.07 | £4986.21 | ¥705866.4 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / התאוששות הביטקוין: ״הבועה״ היחידה עד כה, היא זו המוכרת כפייק-ניוז
ביטקוין מטבעות קריפטו Akaratphasura-123RF

התאוששות הביטקוין: ״הבועה״ היחידה עד כה, היא זו המוכרת כפייק-ניוז

ביטקוין כבר מזמן אינו לבדו בעולם (קרדיט תמונה: Akaratphasura-123RF)

הפתגם החכם השגור בארה"ב "קונים כשיש דם ברחובות", ככל הנראה הוכיח את עצמו כאשר מלוח אדום של ירידות לפני יותר מ- 24 שעות, הפך שוק הקריפטו רובו ככולו את המגמה לעליות. ביטקוין תיקן בסביבות כאלף דולר את ערכו מעלה מאתמול (שישי) לפנות בוקר, שעון ניו יורק.

רבים במהלך היממה האחרונה התעודדו מעליות שערי המטבעות הווירטואליים לאחר הירידות אשר גררו את ליצני המדיה להפציץ בכותרות לצורך רייטינג- "הבועה." סוחרי ביטקוין שוב מדברים על צפי לעלייה חזרה אף של כחמישים עד שבעים אחוזים לרמות של כ-15 אלף דולר למטבע.

אתמול (שישי) ציינו ב"טודיי" כי העובדה שעל הלוח האדום ישנו מספר לא קטן של מטבעות בעליות שערים של עשרות אחוזים, באה לרמז לכל הפחות כי כל נבואות הזעם על התרסקות כוללת או "בועה" כלשון המתלהמים, לא ממש התממשה. אין נביא בעירו, שכן מדובר במחזור מסחר בהיקפים לא מבוטלים כדי לחשוב כי סוחרי הביטקוין יתנו לו ליפול כפי שהמלעיזים סוברים.

אמנם יש להפנות אצבע מאשימה כלפי הרגולציות כדבר שמשפיע על הלך רוח המשקיעים, אך משקיעי ביטקוין אינם משקיעי שוק ההון הטיפוסיים, לכן ההשלכות שנעשות על ידי מומחים בשוק זה, לאו דווקא נכונות לגבי משקיעי הקריפטו שהם מעקרת בית ודרך עובד קשה-יום אשר בונה על עלייה במהלך השבוע כדי לקנות בירות לוויקאנד.

אנחנו עדים כרגע לכל היותר לאיזון מחדש בשוק הקריפטו, גם אם יש חששות לגבי הביטקוין, וודאי כי אין לכך השפעה על כלל מרחב ה-blockchain, אמנם לא ניתן לחזות את העתיד, אך לקרוא שוב ושוב לאיזון המסחר בשוק הקריפטו "בועה," כבר נשמע מיושן.

ביטקוין כבר מזמן אינו לבדו בעולם

היממה האחרונה הוכיחה נכון לעכשיו, כי הביטקוין בכוחו להתאושש מנפילות, אך כמטבע "ותיק" נמצא כי מטבעות קריפטוגרפים חדשים מביאים עמם גם טכנולוגיות חדישות יותר הנותנות מענה לדאגה העיקרית בשוק שהן העלויות וזמן הטרנזקציה, מכשולים הנובעים ממגבלות הבלוק ועוד.

ניתן כבר לשים לב לכמה מטבעות ווירטואליים אשר היקף המסחר שלהם הולך וגדל, אף כי המגמה לאו דווקא משתקפת בעלייה בערך המטבע באופן קיצוני.

אמנם הביטקוין צפוי להתאושש הלאה כך על פי התחזיות של מומחים בענף, שכאמור יש הצופים לו עוד עלייה מסחררת נוספת, אך הוא כבר אינו לבדו במשחק הגדולים בשוק.

רן נוינר, המארח של התכנית Crypto-trader ברשת CNBC ומהמשפיעים ביותר על מרחב הבלוקצ'יין, צייץ ביום חמישי שעבר וכתב כי הוא צופה כי הביטקוין יסגור ברמות של $50,000 עד לסוף שנת 2018. לא בטוח איך הרגיש נוינר ביום שישי עם הנפילה לרמות של כ-$8,000 אך העובדה כי המטבע התאושש מהנפילה, יכולה לתת טעם לדבריו, אם כי לא בטוח כי יש הרבה הסוברים כמוהו.

רשת CNBC כמו גם אחרים כפי שפורסם ב"טודיי," מאמינים גדולים בביטקוין-קאש, וחושבים כי המשקיעים יחליפו בין ביטקוין לביטקוין-קאש לפני שישקיעו בכל מטבע אחר, עם זאת הדעה הרווחת הינה כי לשני המטבעות משקיעים עם פרופיל שונה לחלוטין, אלו המשקיעים ואלו הדורשים יעילות ומהירות לצורך המרה מהירה של כספם.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״