בס"ד ט׳ במרחשון תשע״ט , יום חמישי , אוקטובר 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6629.88 | €5681.36 | £5062.08 | ¥728521.9 | 17/10/2018 23:30
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / האם הציונות הדתית עדיין בעד עונש מוות ״למחבלים״ ליהודים?
נפתלי בנט - קובי גדעון לע"מ

האם הציונות הדתית עדיין בעד עונש מוות ״למחבלים״ ליהודים?

נפתלי בנט (קרדיט תמונה: – קובי גדעון לע"מ)

במשכן המחוקקים של מדינת ישראל מתנהל היום פולמוס רחב ורווי פוליטיקה, חשבונאות ועסקאות שונות ומשונות כדי להעביר את החוק- עונש מוות למחבלים.

וודאי הוא, כי אין אחד בקרבינו המעוניין כי מחבל מרצח ימשיך לחיות בשלווה במתקני "ההבראה" של שב"ס ולקבל כסף רב מחמא"ס. כך סובר גם ראש הממשלה בנימין נתניהו אשר צודק, אך כשהדברים נאמרים כרשות של שמיים הם קצת פחות מתאימים לראש ממשלה.

האבסורד שלעולם נחקק כאפקט-אזריה, רק מחדד את צביעותה של מדינת ישראל, והמחוקקים רובם חסרי ניסיון חיים מספק כדי לדון בכלל בנושא זה. כך מתנהלת לה המלחמה בין נאורות לכאורה, לנחישות ומיליטנטיות המאפיינת לא רק את ביבי, בזמן הדיונים.

אלאור אזריה תעודת הצטיינות (פייסבוק)

אלאור אזריה ותעודת ההצטיינות- אי אפשר להתעלם מהאבסורד (קרדיט תמונה: פייסבוק)

אז כזכור, לדידו של סמל אלאור אזריה, מחבל שהזיז את ידו היווה עבור החיילים מסביב איום ולכן ירה בו. היום אזריה בכלא והמחבל מת, אז מה יהיה הדין על מבצע גזר דין המוות של מחבל מרצח? יתבעו אותו בהאג? מה אומר על זה היועץ המדופלם מנדלבליט שלחץ עקב חוק בינלאומי עלום, היכול לדידו להוביל לתביעה בינלאומית, לפעול בהליכים פליליים כנגד המאבטח שירה במחבל בשגרירות בירדן?

אך יותר מכל מדאיגה האמירה של הציונות הדתית מפיו של השר נפתלי בנט, מי שטוען לכס ראשות הממשלה ביום מן הימים, דבר שלעת עתה מסתמן כדבר שרק הולך ומתרחק ממנו. לפני כשנתיים התארח השר בנט בתכניתו של קלמן ליבסקינד בגלי צה"ל, אז שאל אותו ליבסקינד לגבי עונש מוות. מהדברים עלה כי מבחינתו של בנט, עונש מוות למחבלים מתייחס גם לנוער, שמגיע אף הוא מהציונות הדתית והכיפות הסרוגות, וזאת במידה ויבצעו עבירה המייחסת להם הגדרה של "מחבלים," לשאלה האם זה כולל עונש מוות השיב בנט: "כן- בוודאי התשובה היא: כן!"

לאחר שנתניהו הצטרף היום לבנט ואמר כי אף הוא תומך בעונש מוות גם ליהודים, מנסה עו"ד בן גביר לעשות כאן סדר, ומזכיר לכל התומכים הנלהבים התומכים בחיסול אחיהם היהודים לכבוד 70 שנה לתפארת מדינת ישראל, כי "עונש מוות נועד להרתיע, במקרה של יהודים אין שום צורך בהרתעה כי אין תופעה כזאת."

חה"כ יצחק הרצוג לעומתם של בנט ונתניהו, לא מעוניין בקיומו של חוק עונש מוות לאף אחד, ואומר כי החוק נובע מ"שיקול פוליטי ציני" והועלה על סדר היום רק מכיוון ששר הביטחון אביגדור ליברמן מאיים לפרק לביבי את הממשלה, כך לדבריו של הרצוג.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מבזק טודיי - טודיי Twoday Breaking News

הזכייה המקסימלית בהגרלת המגה עלתה ל-900 מיליון דולר

לאחר שלא זכה אף כרטיס בהגרלת המגה מיליון בסכום של יותר מ-600 מיליון דולר, זינק