בס"ד ט׳ במרחשון תשע״ט , יום חמישי , אוקטובר 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6629.88 | €5681.36 | £5062.08 | ¥728521.9 | 17/10/2018 23:30
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / יהדות / דסק יהודי / נוצר חסד לאלפים, מעל לאלף איש ביום הכיפורים עם הרב יאשיהו פינטו
הרב פינטו וקהילת שובה ישראל במעמד הסליחות במנהטן - חדשות טודיי

נוצר חסד לאלפים, מעל לאלף איש ביום הכיפורים עם הרב יאשיהו פינטו

הרב יאשיהו פינטו שליט"א במעמד הסליחות בחודש אלול (קרדיט תמונה: חדשות טודיי)

למעלה מאלף איש השתתפו בתפילות יום הכיפורים בבית הכנסת 'שובה ישראל' שבמעונו של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בשדרה החמישית במנהטן.

לאחר שנבצר מאלפי תלמידיו לשהות בשנה שעברה במחיצתו בימים הנוראים ולאור העובדה שבשנה שעברה הרב נאלץ להתפלל ללא מניין, כמו כן, לאחר שבמהלך השנה מיעט רבי יאשיהו פינטו להשתתף בכנסים ציבוריים עקב מחלתו הקשה, השמועה כי תפילת יום הכיפורים בבית מדרשו תתקיים במחיצת הרב פינטו עשתה לה כנפיים ברחבי העולם, ומעל לאלף תלמידים וחסידים עשו את דרכם בהתרגשות למנהטן שבניו יורק כדי לזכות לשהות במחיצת רבם ביום הנשגב בשנה. 

בית המדרש במעונו אמנם הוסב בשעתו לבית מדרש רבתי שיכיל המוני מתפללים, אך לא עמד בעומס המתפללים העצום שזרם למקום, וחלקם נאלצו להתפלל רק בחלק מהתפילות בבית המדרש של הרב פינטו.

אין מילים לתאר את התרגשות העצומה ששררה בבית המדרש, שעה שניגש האדמו"ר רבי יאשיהו אל בימת בית הכנסת, כשלצידו בנו רבי יואל שליט"א עם ספר התורה בידיו.

 "בישיבה של מעלה ובישיבה של מטה" החל הרב פינטו את תפילת יום הכיפורים, ולאחר מכן ברכת "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".. כשמאות התלמידים זועקים אמן.. בחדווה והתרגשות, מתקשים להכיל את עוצמת הרגע בו הם שוב יונקים כוחות של התעלות רוחנית מרבם ומורה דרכם. 

תפילת הערבית של ליל יום הכיפורים ארכה שעות ארוכות כשהנוכחים הרבים בבית המדרש אינם חשים בסובב אותם ובשעות שחולפות.

ערבות ומתיקות התפילות כמו בקשת הסליחה מעומק הלב במחיצתו של רבי יאשיהו ששימש כשליח הציבור השכיחו מהם הכל, וכמונים מעות התרגשו התלמידים מכל דקה של התעלות וקירבה אל בוראם.

בשונה משנים קודמות בהם הנהיג הרב פינטו למכור את המצוות, תפילת כל נדרי ופתיחת הארון לא נמכרו השנה ונזקפו כולם לזכותו ולרפואתו של הרב פינטו שיכנס לבית החולים לניתוח מורכב וטיפולים קשים בעקבות מחלתו, ומצוות תפילת הנעילה בלבד נמכרה בשני מליון דולר.

לאחר תפילת ערבית של יום הכיפורים שמעו התלמידים דברי תורה ארוכים ונשגבים מהרב פינטו שרומם אותם טפח מעל הקרקע, דברי הכיסופים וההתקרבות שאבו את הנוכחים לפסגות של מלאכים שניתן לזכות בהם רק ביום הכיפורים.

את תפילת השחרית ומוסף החלו בבית מדרשו להתפלל בשעה שמונה, אך הרב פינטו שהמאמץ הכביר בליל יום הכיפורים החליש את גופו, התפלל עם מנין מצומצם בקומה העליונה שבמעונו.

גל התרגשות אפף את תלמידי שובה ישראל בעת שלתפילת מנחה ניגש רבי יאשיהו לשמש שוב כשליח ציבור, ותחושת התרוממות עילאית אפפה את הכל כשבכוחותיו המעטים המשיך הרב פינטו לשמש כשליח ציבור גם בתפילת הנעילה שהתקיימה ברוב עם ובהתרוממות הרוח.

אודות בני ימין

בני ימין, הצטרף לכותבי טודיי בארה"ב שם שהה בתקופת ההקמה של האתר ב-2012, ומאז פעיל בצוות החדשות. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twodaynews.com. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו בפתיחת שובה ישראל בפריז - שובה ישראל

פריז: האדמו״ר יאשיהו פינטו חנך את המרכז ה-35 של שובה ישראל

לאור אילוצים עקב מצבו הבריאותי של האדמו״ר פינטו שנאלץ לעבור ניתוח לאחר ראש השנה, נדחה האירוע להערב