בס"ד י״ב באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / מרכז בנגב זכה במכרז להקמת מרכז ידע לאומי בנושא אוטיזם
מרכז למחקר אוטיזם בנגב - מרכז אוטיזם בנגב

מרכז בנגב זכה במכרז להקמת מרכז ידע לאומי בנושא אוטיזם

מתוך סרטון ההסברה של המרכז למחקר (קרדיט תמונה: מרכז אוטיזם בנגב)

מרכז אוטיזם בנגב יהפוך לגוף שמרכז מחקרים לאומיים על אוטיזם, תוך הנגשת שיטות מחקר לחוקרים בכל הארץ, יצירת מאגרי מידע לאומיים משותפים, והפצת מידע לציבור הרחב ולמקבלי ההחלטות.

מרכז אוטיזם בנגב הוקם בשנת 2015 על ידי חוקרים מאוניברסיטת בן גוריון ורופאים מבית החולים סורוקה שעוסקים באבחון, טיפול ומחקר אוטיזם.

החוקרים והרופאים יצרו יחדיו את מאגר הנתונים הראשון מסוגו בישראל שכולל מגוון מדדים קליניים, התנהגותיים, וביולוגיים, שנאספו ממאות ילדים עם אוטיזם ובני משפחותיהם.

המרכז, בראשות פרופ' אילן דינשטיין, דר' גל מאירי ודר' עידן מנשה, עוסק בקידום מחקר בין-תחומי שמטרתו לשלב ידע מעולמות הרפואה, הגנטיקה, מדעי המוח, ביולוגיה מולקולרית, פסיכולוגיה, והנדסה ביו-רפואית על מנת לקדם את שיטות האבחון והטיפול באוטיזם.

שיתוף פעולה קליני-מחקרי זה הינו ייחודי בקנה מידה בינלאומי וזכה עתה להכרה על ידי משרד המדע שבחר בהצעה של המרכז לאוטיזם בנגב על פני הצעות שהוגשו מיתר האוניברסיטאות בארץ.

 

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

ארנק עוני מצב כלכלי כלכלה - CC0

מגיפת העוני בישראל עקב יוקר המחיה על סף התפרצות

מצב העוני קטסטרופלי כשההטבות לח״כים לחודש שווה לסכום שהרוב מרוויחים בשנה - הפער הזה מחליא את הנפש!