בס"ד י״ג בניסן תשע״ט , יום חמישי , אפריל 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / גנץ פחות מאמין אך כנגד העין שנפתחה עליו זעתר בכיסו לא יזיק
בני גנץ - מקור מרק ניימן לעמ הכנה לכתבה סטודיו טודיי

גנץ פחות מאמין אך כנגד העין שנפתחה עליו זעתר בכיסו לא יזיק

בני גנץ (קרדיט תמונה: מקור מרק ניימן לע"מ התאמה לכתבה סטודיו TwodayNews NYC)

מעבר לניתוח פוליטי של המערכה, לא חדלה המדיה המוסדית והחברתית להטיח בגנץ את כל הרפש האפשרי. אחת מכותרות המאמרים במעריב הרחיקה לכת לקראת סוף השבוע וכינתה את בנימין גנץ "משיח שקר."

במאמר של פרופסור אריה אלדד הוא שואל בזלזול: האם גנץ מגיע לגאול את ישראל? ברשת יש מי שכבר מזכירים רמטכ"ל אחר שעלה בתנופה כמו גנץ שיבדל לחיים ארוכים, אותו רמטכ"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל, פרש ונפטר זמן לא רב לאחר ההרפתקה הפוליטית שלא הובילה לשום מקום. על איציק מרדכי שרץ עם שחק, נאמר בעבר כי נתפר לו תיק, גם התגרש וגם פרש, "חוסן לישראל" מזכירה את אותו מהלך פוליטי "מבטיח."

מהלומות מילוליות שלא ניתן אף לצטטן

ברשתות החברתיות סופג גנץ מהלומות מילוליות שלא ניתן אף לצטט כאן, והרי מפלגתו "חוסן לישראל" כלל לא מאיימת על אף גורם פוליטי מימין. ספק אם גנץ לבדו יביא יותר ממנדטים בודדים במקרה המאוד טוב מבחינתו, אולם כפי שהערכנו, גנץ שייקח להם את המנדטים האחרונים, יחסל כאמור את מפלגת העבודה שהולכת ומסיימת את תפקידה ההיסטורי, בין אם ירוץ בפורמט בוגיבנץ או לבדו.

את העובדה הזו יודעים היטב בשמאל הרדיקלי ואף בשמאל הממוקם במיינסטרים מדיה. העיתונאי דרוקר למשל, מן הסתם נבהל מהאפשרות כי גנץ יסלול לביבי קדנציה נוספת בקלות, ואולי חשף מבלי שהתכוון כי הוא גרופי של אותה מפלגה (ע)אבודה, וקבע כי "גנץ מאוד משעמם..." כך, וכמעט ולא ניתן להאמין, ממשיך דרוקר ומשבח את ביבי ואומר כי נאומיו מציתים את האדרנלין.

דרוקר ידוע כסכסכן לא קטן. השמועה טוענת כי פעם אף שילם לחייל להקליט את מפקדו כדי לעורר כתבה עוינת, כך כמנהגו דואג דרוקר לסכסך 'מצרים במצרים' ומחמם את יעלון שייאלץ בפעם הראשונה בחייו להיות פקודו של גנץ ולא ההיפך, כפי שהיה בצה"ל.

זעתר - שריף עסאקלה - פיקיוויק

זעתר, האר"י ז"ל קבע כי סגולה היא שיהיה מונח באופן קבוע על השולחן (קרדיט תמונה: שריף עסאקלה)

כדורי בוץ

אלו רק דוגמאות מתוך אינספור 'כדורי בוץ' המושלכים ללא הפסקה על גנץ, בעוד ידועים דברי חכמי מורשת היהדות, על עין הרע. לפיכך מומלץ לו לגנץ לקחת את עצתו של האדמו"ר הרי"ף רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א בנושא, עליה חוזר הרב מדי פעם בשיעוריו כבר שנים רבות, לשים בכיסו קצת זעתר כמנהג הידוע מאות בשנים, גם כסגולה נגד עין הרע.

ראש ממשלה הוא ודאי לא יהיה, מנדטים כאמור יקבל קצת, לכן כדי להימנע מ'עין הרע' כדאי לגנץ להתגמד לפרופורציות הראויות לפחות במהלך טבילת האש הפוליטית, בדיוק כפי שעשה כשנכנס לבקו"ם. גם אז לא שיער גנץ כי יהיה רמטכ"ל, ולכן התגייס מן הסתם מפוחד ומצוברח כמו כולם. כך כדאי לו להתמקד לעבר המטרה הפוליטית שכעת דמיונית בעליל.

להתבלט במדינת ישראל זו סכנה גדולה יותר מאשר לשרת בסיירת

מדינת ישראל הוכיחה זאת כבר, וניתן אף לערוך סקר בבתי הכלא השונים. להתבלט במדינה הזו זו סכנה של ממש. שאלות בנושא ניתן להפנות גם לגל הירש, יורם הלוי ורבים וטובים אחרים שלמזלם לא בילו זמן במעשיהו, אך עם התבלטותם ורצונם בתפקיד בכיר, חטפו מהלומות תדמית ואחרות קשות ביותר.

והנה עובדה נוספת, יש מאין צץ פרסום נרחב ברשת החברתית על כך כי אשתו של גנץ חברה בארגון "ווטש," דבר שלא העסיק אף אחד כשגנץ היה רמטכ"ל, בין אם העובדות נכונות או שלחינם גוררים את אשתו של גנץ למערכה, מדובר בארגון שחיילי צה"ל די אוהבים לשנוא. "נשים משועממות שמגיעות למחסומים ומתערבות בעבודת השטח," הוסבר בתגובות ברשת החברתית.

ואולי לא בכדי גנץ הדגיש עד כמה משפחתו היא במקום הראשון עבורו לפני מדינת ישראל שבאה לאחריה, הרי לכם סימן למעורבות האישה בהחלטות עתידיות. ברשתות החברתיות כבר שואלים: "האם רוצים שאשת ווטש תנהל פה את המערכת?"

אודות בני ימין

בני ימין, הצטרף לכותבי טודיי בארה"ב שם שהה בתקופת ההקמה של האתר ב-2012, ומאז פעיל בצוות החדשות. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twodaynews.com. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.