בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום שבת , אוגוסט 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6343.51 | €5555.66 | £4974.52 | ¥704048.5 | 18/08/2018 09:53
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בכותרות ועוד / אירופה: מהבוקר חל איסור מוחלט על מכירת שואבי אבק גדולים
CC-Flickr-Jessica C-סטודיו טודיי

אירופה: מהבוקר חל איסור מוחלט על מכירת שואבי אבק גדולים

תם עידן שואבי האבק הגדולים העושים רעש, מפיצים חום וצורכים חשמל רב (קרדיט תמונה: CC-Flickr-Jessica C-סטודיו טודיי)

החל איסור מכירת שואבי אבק המייצרים יותר רעש ומפיקים חום רב יותר ביחס לכוח היניקה של המכשיר. כך על פי חוקי האיחוד האירופי שנכנסו היום לתוקפם.

האיסור על מכירת מכשירי הניקיון ברחבי האיחוד האירופי ישפיע על כל שוק שואבי האבק שצורכים מעל 900 וואט ו"צורחים" מעל ל-80 דציבלים.

מסתמן כי שואבי האבק הגדולים נועדו לצורך שיווקי

מתנגדי הרגולציה של האיחוד האירופי בנושא, טוענים כי התוצאה בשטח תוביל לבתים הרבה פחות נקיים ולבזבוז כספי הציבור, בקרב אלו שעתה ייאלצו לרכוש שואב אבק חדש "על פי החוק."

מנגד טוענים מומחי האנרגיה, כי גם מכשירים עם כוח נמוך יותר עושים את אותה עבודה כגון אלו הצורכים רמת חשמל גבוהה יותר, ועושים הרבה רעש תרתי משמע.

הרגולטורים באיחוד מאשימים את היצרנים בכך שהגדילו את נפח ההספק של מכשירי ניקוי האבק, ולו רק לצורך שיווקי כדי שהלקוחות יחשבו לתומם, כי הספק גדול יותר בהכרח מייצר גם כח יניקה רב יותר.

"תפיסה מוטעית ונרחבת בציבור"

הלשכה האירופית לאיכות הסביבה (EEB) מסרה הודעה רשמית בעניין ואמרה כי :"כוח אינו תמיד שווה לביצועים, אם כי התפיסה הרווחת שכך הדבר, הפכה לנפוצה."

בבריטניה ביקשו האזרחים לדעת האם הם מחויבים עדיין לרגולציות חדשות עליהם מכריזים ביבשת, למרות שכבר החל הליך ההיפרדות מן האיחוד האירופי.

לגבי גזירת שואבי האבק אולי כך קיוו, אך דוברת ממשלת בריטניה מסרה כי "עד שנעזוב את האיחוד האירופי, ממשלת בריטניה ממשיכה ליישם את כל התקנות האירופיות."

בשבוע הבא יוצג בפני הממשלה בבריטניה דו"ח מקיף של כלכלני-אנרגיה בכירים, כחלק מרצונה של בריטניה להוביל מהלך משמעותי של התייעלות אנרגטית בבתים.

אודות דנה ג'ייקובסון

דנה, רכזת חדשות וראש צוות תחקירנים בארה"ב, עובדת מול נציגי חברות לקבלת הודעות לתקשורת, סיקור בינלאומי וישראל. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

משגר טילים נייד - US ARMY

וידאו של צבא ארה״ב: שיגור טילים ממשגר מתנייע לעבר דאע״ש

התקפות הקואליציה נגד דאע״ש נמשכות עדיין לעבר מטרות באזור נהר פרת וגבול עיראק-סוריה