בס"ד י׳ באדר א׳ תשע״ט , יום שישי , פברואר 15 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / 70 שנה ואין כסף בקופה? המדינה תצא לגייס תרומות
מירי רגב (לע"מ)

70 שנה ואין כסף בקופה? המדינה תצא לגייס תרומות

בתמונה:  מירי רגב ראש מנהלת גיוס התרומות לאירועי שנת ה-70 (קרדיט: לע''מ)

מאמר דעה

היום אושרה הקמת וועדה בראשות השרה מירי רגב, שתדאג להפקת אירועי שנת ה-70 למדינה. הפעילות המתוכננת אמורה להתחיל כבר באביב שנה זו, ולהימשך במשך שנה.

יחד עם ההודעה על הקמתה של המנהלת הממשלתית, נמסר כי חבריה צפויים לצאת ולגייס תרומות למימון האירועים. ההודעה שיצאה היום נשמעה מעט מגוחכת וכמעין גימיק זול, הנאמר ולו רק כדי לא להרתיח את הציבור, בזמן בו הוא עד למלחמת עולם בין האוצר מול הגורמים השונים במשק, ובפרט כשמיליוני אזרחים נאנקים תחת עול הפרנסה.

גורם שהיה מעורב בפעילותה של אחת המפלגות הגדולות בעבר אומר לנו היום כי הדבר פסול ומביך: "ממה שנודע לי מדובר במודל שכנראה אימצו כאן בראשי פרקים בלבד. הדבר המקורי מתנהל כרגע על ידי צוות ההשבעה האמריקני של טראמפ, הפועל לגיוס תרומות לאירועי יום ההשבעה לנשיאות ארצות הברית. זו מסורת אמריקנית רבת שנים שנועדה בעיקר לאפשר לגורמים מסוימים את האפשרות לחגוג עם הנשיא וסגן הנשיא באותו היום ללא פניות. אולם זה לא מודל המתאים למדינה כלל."

הדבר אכן תמוה לא רק בעיני הגורם הפוליטי לשעבר, אלא גם בעיני גורמים נוספים איתם שוחחנו היום, בניסיוננו להבין האם מדובר בהלצה או שמא בפרויקט הקורם עור וגידים. הגורמים הנוספים אישרו כי אף הם הופתעו עד כדי מבוכה מכך שהשרה רגב תצא "לקבץ נדבות" בכדי לממן אירועים גרנדיוזיים שכאלו.

מהלך חריג ומביך לכל הדעות

לטענת המבקרים את המהלך החריג, מדינה המתיימרת להיות מובילה בכל תחום אפשרי כמעט, המתגאה במקבלי פרס נובל, בייצוא נשק מתקדם, רשות שזה עתה ביצעה רכש בהון עתק של מטוסי קרב מהליגה הראשונה, לא יאה לה לצאת "לקבץ נדבות" ולהידמות לרשות חסרת תקציב לחגוג את 70 שנותיה, בפרט כשזה כלל אינו נכון. לכל בר דעת ידוע כי הכול שאלה של רצון וסדר עדיפויות, ועבור המדינה מאות מיליוני שקלים הינם כסף קטן, המופנה לצרכים אלו ואחרים בהינף יד בהחלטה במליאה, בוועדה או אף בישיבה. העובדה כי אינה ששה "לשחרר" ולתקצב פעולות למען רווחת האזרח והעלאת רמת חייו באופן כנה וממשי, זה עניין אחר, ואולי אף אין לדון בכך כרגע.

F-35 מטוס האדיר - דו"צמה יחשבו עלינו בלוקהיד מרטין, גם הם ברשימת התורמים הפוטנציאלים של רגב? (דובר"צ)

ברם, למנהלת יש זמן קצוב לנסות ולשנורר כספים לחגיגות. נודע כי אם בתוך שלושה חודשים לא יניבו ניסיונות ההתרמה סכום נאה ויאה למימון ההוצאות, אזי בעוד כשלושה חודשים תבחן האפשרות לגייס משאבים מתקציב משרדי הממשלה השונים. אם כך זהו ממש תמריץ אמתי לגיוס כספים. האם ראש צוות במוקד מכירות יאמר לטלפן כי במידה ולא ישיג היעד הנדרש, המשרד ישלים עבורו את היתר? יש פה מן האבסורד.

אף הצהרתה של השרה רגב אינו עומד בקנה אחד עם ההצגה של המסכנות הכלכלית לכאורה והתמוהה הזו "הנובעת מהעדר תקציב ממשלתי ייעודי לכך", כך לדבריה. לא זו אף זו, השרה מבקשת להדגיש באירועים את הישגיה הגדולים של המדינה כחדשנית וכפורצת דרך. אם כן על אלו הישגים מדברת השרה, אם למדינה אין אפילו קופה קטנה לכאורה לממן את המסיבה?

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מושב כסא בכנסת - קובי גדעון לעמ

עיתונאים מנצלים את הפופולאריות כדי לקבל מושב ומשכורת בכנסת

לרוץ ולא להיכנס ולהתרווח במושב הנוח בכנסת, זו אינה מטרתם של העיתונאים-פוליטיקאים לעת מצוא.

4 תגובות

  1. סוף!! שעה צחקתי איזה מפגרים, מי ילך לקבץ נדבות מי…זה חרטהמי מאמין באמת, והכי הורס יושבים בטלוויזיה רואים איזה רעיון של טראמפ וחושבים שפה זה אמריקה, אין אין זה הורס! רק במזל המדינה הזאת מחזיקה.

  2. רגב, חשבתם אולי לשלוח טופס הגרלה?

  3. חחחחחח באתי עצבני יצאתי מפורק מצחוק :))))))