פליט סורי נידון ל-17 שנות מאסר בפרשת הפיגוע בכנסייה בארה”ב

מוסטפא מוסאב אלומר, בן 24, הודה באשמה בשנה שעברה ונידון ביום שלישי ל-17 שנות מאסר וארבעה חודשי מאסר באשמת ניסיון להעניק תמיכה כספית ומשאבים לבמה האסלאמית, ארגון קיצוני מיליטנטי.

הרשויות אמרו כי לאלומר, שנולד בסוריה והגיע לארצות הברית ב-2016, היו תוכניות מפורטות להפציץ את מרכז הפולחן הבינלאומי Legacy, כנסייה נוצרית קטנה בצד הצפוני של העיר, ב-2019. התובעים אמרו כי ארגון המדינה האסלאמית רוצה לעורר תומכים אחרים בארה”ב לנקוט בפעולות דומות.

התובעים אמרו כי אלוומר נתן הוראות כיצד לבנות ולהשתמש בחומרי נפץ במאי 2019 למישהו שלדעתו הוא תומך בדאעש, אבל האדם הזה היה למעשה ב-FBI. חודש לאחר מכן, הם אמרו שהוא קנה ציפורניים ומסיר לק כדי ליצור מטען חבלה.

במהלך פגישה עם סוכן FBI ומקור סמוי של ה-FBI ביוני 2019, אלוומר נתן להם מפות המציגות נתיבי הגעה ומילוט, ותוכנית בכתב יד של 10 נקודות כיצד להעביר את חומרי הנפץ בתרמיל. כשבוע לאחר מכן הוא נעצר.

ה-Pittsburgh Tribune-Review דיווח כי השופטת המחוזית של ארה”ב, מרילין הורן, אמרה ל-Alowemer ביום שלישי כי המקרה הביא “כלום מלבד השפעה טרגית” עליה ועל משפחתה, כמו גם על החברה.

“ידעת היטב מה אתה עושה,” הוא אמר. “כל הפעולות שלך היו מכוונות, מכוונות ומכוונות.”

התובעים ביקשו 20 שנה לכל היותר. ההגנה טענה לתקופה של שמונה שנים, בטענה ששנים של טראומה הותירו את אלומר עם הפרעת דחק פוסט טראומטית והפרעת דיכאון מג’ורי ואשמה הישרדותית שגרמה לו להיות אובססיבי למתרחש במולדתו.

“הוא היה חולה בזמן הגשת כתב האישום שלו והמחלה הזו תרמה לפשע שלו”, אמר אנדרו ליפסון, עוזר עורך דין. “המחלה הזו עיוותה את העולם סביבה.”

סגן התובע הכללי של ארה”ב, סו סונג, הודה שהיה בטראומה, אך אמר שמה שהוא מתכנן זה לא רק “מעשי טרור”, אלא שיש לזה סימני היכר של פשע שנאה על ידי התמקדות בכנסייה נוצרית בניגריה כדי להגיב נגד דאעש. לדבריו, מטרות פוטנציאליות נוספות שזיהה היו חברים לכיתה וחיילים אמריקאים.

בבית המשפט, אלומר התנצל בפני הכומר והקהילה של הכנסייה, כמו גם בפני הקהילה והממשלה.

“אני מבין את חומרת הפשע שלי”, אמר. “אני כבר לא חושב או מתנהג כמו פעם. אני כבר לא תומך בדאעש”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *