פינלנד היא המדינה המאושרת בעולם. בדוק היכן מדורגת הודו

פינלנד היא המדינה המאושרת בעולם זו השנה השישית ברציפות, הישג שאין שני לו בדירוג האושר שפורסם כבר יותר מעשור. המדינה מדורגת “באופן משמעותי מכל המדינות האחרות” בדוח האושר העולמי, שרשת הפתרונות לפיתוח בר-קיימא של האו”ם פרסמה ביום שני. אחרי פינלנד בדירוג דנמרק במקום השני ואיסלנד במקום השלישי.

דו”ח האושר העולמי, פרסום של רשת פתרונות הפיתוח בר-קיימא של האו”ם, מבוסס על נתונים שנאספו ביותר מ-150 מדינות מסקרים גלובליים של רווחתם של אנשים.

הדירוג של הודו בדוח האושר העולמי:

למרות שהדירוג של הודו השתפר מ-136 ל-125, המדינה עדיין מדורגת נמוך יותר משכנותיה כמו נפאל, סין ובנגלדש. למרות הכלכלה הצומחת ביותר בעולם, הודו מדורגת באופן עקבי נמוך במדד, וחלקם אף הטילו ספק כיצד הודו יכולה לדרג נמוך יותר ממדינות במשבר.

לפי הדיווח, אפגניסטן שבשליטת הטליבאן היא הפחות מאושרת מבין 137 המדינות. לבנון, זימבבואה, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו ומדינות נוספות בתחתית הרשימה נכללות גם כן. לפי הדו”ח, למדינות אלו יש רמות גבוהות של שחיתות ותוחלת חיים נמוכה.

“הכנסה, בריאות, שיש על מי לסמוך, החופש לקבל החלטות חשובות בחיים, נדיבות והיעדר שחיתות – כולם ממלאים תפקידים חשובים בתמיכה בהערכות חיים”, לפי הדו”ח.

הערכות החיים נותרו “עמידות להפליא” באופן כללי, כאשר הממוצעים העולמיים במהלך שנות מגפת קוביד-19 2020 עד 2022 היו גבוהים כמו אלה בשלוש השנים הקודמות, נכתב בדו”ח.

דרגות של מדינות אחרות:

ישראל עלתה בחמישה מקומות משנה שעברה וסיימה במקום הרביעי, ואחריה הולנד. ארצות הברית דורגה במקום ה-15 בדירוג, מה שחשף פער גדול בין המדינות העליונות והתחתונות. לבנון ואפגניסטן סיימו אחרונות, בעוד ליטא הייתה אחת המרוויחות הגדולות, ועלתה יותר מ-30 מקומות מאז 2017 לדרג 20.

באופן מפתיע, מלחמת רוסיה-אוקראינה גרמה לירידת דירוג שתי המדינות. אוקראינה מדורגת במקום ה-92, בעוד שרוסיה מדורגת במקום ה-72.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *