מקרי המוות מטבק גדלו מאז חמש השנים האחרונות

על פי דו”ח חדש, מקרי המוות מטבק גדלו ב-3 אחוזים בשנת 2017. זה מביא את המספר הכולל של מקרי מוות הקשורים לטבק ליותר מ-7.1 מיליון בכל שנה. הדו”ח, שפורסם על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO), מצא גם כי יותר מ-80% מהמעשנים בעולם חיים במדינות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית.

שימוש בטבק הוא הגורם המוביל למוות שניתן למנוע ברחבי העולם, והוא אחראי למוות של אדם אחד כל שש שניות. הדו”ח קורא למאמצים גדולים יותר לצמצם את השימוש בטבק, כולל מיסוי מוגבר ואיסורים על פרסום וקידום טבק. זה גם קורא ליותר תמיכה למעשנים שרוצים להפסיק.

“טבק הוא איום מרכזי על הבריאות העולמית”, אמר מנכ”ל ארגון הבריאות העולמי, ד”ר טדרוס אדהנום ג’ברייסוס. “זהו נטל עצום על מערכת הבריאות בעולם, והגורם מספר אחת למוות שניתן למנוע”.

ד”ר טדרוס הוסיף כי העלייה במקרי המוות מטבק היא “בלתי מתקבלת על הדעת”, וכי ארגון הבריאות העולמי מחויב לעשות הכל כדי להפחית את השימוש בטבק.

בארצות הברית, שימוש בטבק הוא הגורם המוביל למוות שניתן למנוע. מדי שנה, טבק הורג יותר מ-480,000 אמריקאים, כולל יותר מ-41,000 שמתים מחשיפה לעישון פסיבי.

למרות העובדות הללו, תעשיית הטבק ממשיכה למכור סיגריות ומוצרי טבק אחרים, תוך רווחים של מיליארדי דולרים.

למרבה הצער, מספר מקרי המוות מטבק ממשיך לעלות. על פי דו”ח חדש של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), מספר מקרי המוות הקשורים לטבק עלה ב-3.1% בשנת 2015, והגיע ל-480,722.

זוהי העלייה הראשונה במקרי מוות מטבק מאז 1999, וזה סימן ברור שעלינו לעשות יותר כדי להגן על האמריקאים מפני סכנות הטבק.

דוח ה-CDC מצא שרוב מקרי המוות מטבק (357,466) היו כתוצאה ממחלות הקשורות לעישון, כגון סרטן ריאות ומחלות לב. עוד 63,656 מקרי מוות היו כתוצאה מחשיפה לעישון פסיבי, ו-59,000 היו מסיבות אחרות, כמו שריפות שהתעוררו מסיגריות.

שימוש בטבק הוא הגורם המוביל לסרטן, והוא הורג יותר אמריקאים מאשר אלכוהול, תאונות דרכים, איידס ורצח ביחד.

ברור שאנחנו צריכים לעשות יותר כדי להגן על האמריקאים מפני סכנות הטבק. זה כולל הגדלת מסים על סיגריות ומוצרי טבק אחרים, השקעה בקמפיינים לבריאות הציבור כדי לחנך אנשים על סכנות הטבק, והרחבת הגישה לתוכניות גמילה מעישון.

אנחנו גם צריכים להטיל אחריות על תעשיית הטבק על שיטות השיווק שלה, שתרמו למגפת השימוש בטבק בארצות הברית.

הגיע הזמן לשים קץ למספר מקרי המוות מטבק בארצות הברית. עלינו לפעול כעת כדי להגן על בריאות אזרחינו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *