חידושים ברי קיימא להזנת יצוא המזון הפיני

חברת Solar Foods דיווחה בדצמבר כי היא קיבלה מענק בשווי 34 מיליון יורו מ-Business Finland.

סטארט-אפ המזון הפיני אמר כי המענק – עד כה, המענק הציבורי הגדול ביותר לחקלאות סלולרית בעולם – ישמש להגברת מתקן תסיסת המימן הראשון שלה ולהמשיך לשלב ההנדסה של המתקן השני שלה בהתאם ל-600 מיליון. -תוכנית השקעות יורו.

התוכנית הוכרה כפרויקט מימן בעל עניין משותף חשוב על ידי הנציבות האירופית בספטמבר 2022.

ממוקם בוונטה, דרום פינלנד, מתקן התסיסה הראשון יעבור התקנות תהליך החל מהרבעון הראשון של השנה, כאשר הסטארט-אפ מתוכנן לתחילת השנה הבאה.

Pasi Vainikka, מנכ”ל Solar Foods, ראה שהענקת המענק לסטארט-אפ העוסק במאמצי מחקר וחדשנות המתנגדים לקטגוריה קלה ממחישה כיצד מערכת החדשנות הפינית מוכנה “לחשוב מחוץ לקופסה” ולתמוך במסחור של תגליות בצמתים. של דיסציפלינות מדעיות.

“אנחנו לא ממש מתאימים לאף קטגוריית מחקר וחדשנות מסורתית אחת: אנחנו עושים טכנולוגיה נקייה, טכנולוגיית מזון, טכנולוגיית מימן וברמה מערכתית תומכים בשיקום מערכות אקולוגיות טבעיות”, הרחיב.

Solar Foods פיתחה תהליך ביולוגי המנצל אוויר, חשמל ותסיסה כדי לתדלק את הצמיחה של אורגניזם חד-תאי טבעי לאספקה אינסופית של חלבון אכיל שהוא מכנה סוליין. התהליך, הוא קובע, יעיל כיום פי 20 מפוטוסינתזה ופי 200 יותר יעיל מבשר.

מדען נשען על משטח מתכת במעבדה.
Pasi Vainikka, מנכ”ל Solar Foods, אומר שההחלטה של Business Finland להעניק מימון לסטארט-אפ טכנולוגיות מזון מוכיחה נכונות “לחשוב מחוץ לקופסה”.

מזונות סולאריים
Nordic Umami בינואר חשפה שהיא השיגה 2.6 מיליון יורו עבור קידום הטכנולוגיה שלה להפקת אומאמי, אחד מחמשת הטעמים הבסיסיים יחד עם מרירות, מליחות, חמיצות ומתיקות, מתוצרי לוואי של מזון מהצומח.

כ-1.8 מיליון יורו מההון התקבלו בסבב סיד בראשות Nordic Foodtech VC. 800,000 היורו הנותרים, בינתיים, הגיעו בצורה של מענק מהאיחוד האירופי ומפינלנד העסקית.

לסטארט-אפ מבוסס Espoo יש שני פטנטים ממתינים על טכנולוגיית התסיסה שלו ופורטפוליו הוכחת קונספט של שלושה מוצרים מסחריים, כולל ציר אומאמי ללא בשר. אחד ממקורות האומאמי הטבעיים והברי-קיימאים הראשונים, המרק המבוסס על צמחים וללא תוספים שימש בכמה פרויקטים תעשייתיים.

הסטארטאפ יתחיל בשלב הבא להגדיל את הטכנולוגיה למפעל פיילוט ולחדד את סל המוצרים שלו לתעשיית המזון, במטרה ארוכת טווח להיות הספק המוביל בעולם של אומאמי טבעוני.

סלטים שונים על בסיס שעועית וירקות וקרש חיתוך על משטח תכלת.
Nordic Umami מאמינה שאומאמי, או טעימה, היא המפתח לגרום לאנשים לאהוב מזון צמחי.

אלה אולסון / פקסלס
Eetu Viuhkonen, אז מנכ”ל Nordic Umami, הזכיר כי הביקוש לאומאמי טבעוני עולה כתוצאה משינוי בהרגלי התזונה שעודד חברות מזון לבחון חלופות לאומימי מסורתיים מבוססי בעלי חיים, קודים אלקטרוניים וסויה.

“הבנו שהאפשרויות להבאת אומאמי למזון צמחי היו מוגבלות”, אמרה בהודעה לעיתונות Reetta Kivelä, מנהלת החדשנות הראשית בסטארטאפ, שסיפרה על האירועים שהכניסו את הסטארט-אפ לדרכו הנוכחית. “לאוכל טבעוני חייב להיות גם הטעם הבסיסי החמישי, אומאמי.”

קרן לצמיחת יצוא
חידושים אלה, לצד מאמצי קידום לאומיים, אמורים לסייע בשמירה על מסלול העלייה של יצוא המזון הפיני.

יצוא המזון הפיני היה אמור להגיע ל-2.1 מיליארד יורו בשנה שעברה, לאחר עלייה של כ-20% משנה לשנה בין ינואר לאוקטובר האחרון, חושפים סטטיסטיקות יצוא שנאספו על ידי המכס הפיני. היצוא גדל בממוצע של 26% לאיחוד האירופי, כולל בכ-60% לצרפת, אבל גם לסין, יפן, ניו זילנד, נורבגיה, דרום קוריאה וארה”ב.

Esa Wrang, ראש מחלקת מזון מפינלנד ב-Business Finland, ציינה בינואר שהביקוש הגובר ליצוא מאפשר לתעשיית המזון להרחיב את הקיבולת שלה וכתוצאה מכך לחזק את השוק המקומי ואת עמידותו למשברים.

“בפינלנד, ההזדמנויות לצמיחה בתעשיית המזון מוגבלות”, הוא ציין.

“הצלחת הייצוא חשובה מאוד לייצור הראשוני שלנו, מה שיוצר בסיס חזק להצלחת שרשרת המזון כולה”, הדהד שר החקלאות והיערות אנטי קורבינן. “המצב הכלכלי של חוות מדאיג, והאיום הוא שחלק גדול מהן ייסגר בגלל רווחיות ירודה. ללא ייצור ראשוני מקומי חזק, נאבד את פרופיל המזון הלאומי הייחודי שלנו ואת היתרונות התחרותיים שלו בשווקי המקומי והיצוא”.

גבר מצטלם למצלמה על רקע ירוק
לפי

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *