המומחיות הפינית עומדת בראש קונסורציום 6G המחפש IoT בר קיימא

פרויקט SUPERIOT בהיקף של חמישה מיליון יורו רותם את פעולת המצב הכפול של רדיו ובאופן חדשני, אור על מנת לפתח מערכת IoT גמישה המייצרת פתרונות חסכוניים במשאבים. רדיו ואור יחד מייצגים גישה הוליסטית לאספקת קישוריות אלחוטית, להמריץ את צמתי ה-IoT ותמיכה במיקום חזק ומדויק.

השילוב של רכיבי חומרה ותוכנה חדשניים עם רשתות רדיו ואופטיות צפוי ליצור מערכת IoT גמישה ביותר הניתנת להתאמה לסביבות ולתנאים שונים.

“אנו שואפים לפתח דור חדש של טכנולוגיות IoT (RIoT) בנות קיימא וניתנות להגדרה מחדש, שישפיעו באופן משמעותי על איך אנחנו חיים בעתיד”, אמר מתאם הפרויקט מרקוס כץ.

הפרויקט בן שלוש השנים מתמקד בהטמעת צמתים, נשען מאוד על טכנולוגיית אלקטרוניקה מודפסת. גישה זו פירושה שבקצירת האנרגיה שלהם מגלי רדיו ומאור, האלקטרוניקה לא תדרוש סוללה או תחזוקה. יתר על כן, ניתן לעשות שימוש חוזר בכל הרכיבים המודפסים, למחזר או להיפטר באופן אקולוגי.

“היבט אחד של פרויקט SUPERIOT שאסור לנו להתעלם ממנו הוא שהוא יעזור ליצור הזדמנויות עסקיות חדשות, ולכן גם מקומות עבודה חדשים”, אמר רכז הפרויקט מרקוס כץ.

מלבד יישום הצומת, חלק מהפתרונות הברי-קיימאים החדשים הנבדקים כוללים שיטות הפעלה אופטיות-רדיו הניתנות להגדרה מחדש המפחיתות את צריכת האנרגיה ופרוטוקולי תקשורת שתוכננו במיוחד עבור התקני IoT בעלי הספק נמוך.

“סוגים אלה של טכנולוגיות יעזרו לנו להתקדם לעבר חברה בת קיימא יותר. הם יעזרו להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולהפוך את המכשירים והתשתיות שלנו לחסכוניים יותר באנרגיה”, המשיך כץ.

בסך הכל, פרויקט SUPERIOT מפגיש 11 ארגונים שותפים מרחבי אירופה, כולל אוניברסיטאות, מכוני מחקר וחברות פרטיות. הפרויקט יימשך עד תחילת 2026.

הפרויקט הוא האחרון במספר פרויקטים שיתופיים ש-6G Flagship מובילה או מעורבת בהם באירופה, כולל יוזמת הדגל האירופית 6G Hexa-X. מבוססת באוניברסיטת אולו, ספינת הדגל 6G הוקמה בשנת 2018 כתוכנית המחקר בקנה מידה גדול של 6G הראשונה בעולם. הפעילות שלה, שבוצעה על ידי קואליציה של מכוני מחקר וחברות, הבטיחה שפינלנד תישאר בחזית המחקר והפיתוח של 6G בעולם.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *