אחיות בבריטניה קבעו תאריכים לשביתה ראשונה מזה 106 שנים מעל השכר

אחיות ברוב בריטניה יערכו בחודש הבא את השביתות הראשונות בהיסטוריה של 106 השנים של האיגוד שלהן, ויצטרפו לשורה של עובדים אחרים בבריטניה הנוקטים בצעדים תעשייתיים בנושא שכר.

הצוות באנגליה, ויילס וצפון אירלנד – אך לא בסקוטלנד – יעזוב את המקום ב-15 וב-20 בדצמבר, לאחר שהאיגוד המלכותי של הקולג’ לסיעוד (RCN) אמר שהממשלה דחתה הצעה למשא ומתן.

זו תהיה הפעולה התעשייתית האחרונה בבריטניה, שבה אינפלציה גבוהה של עשרות שנים ומשבר יוקר המחיה גרמו לצוותים במגזרים שונים לדרוש העלאות שכר כדי לעמוד בקצב המהיר במחירים.
שביתת האחיות תהיה כרוכה בין הראשונה מתוך סדרה של יציאות של יומיים של עובדי הרכבת הלאומית, בעוד שעובדי שירותי הדואר יבצעו הפסקות חדשות לקראת חג המולד.

צוותים רבים אחרים במגזר הציבורי והפרטי, מעורכי דין ועד אנשי קרקע בשדה התעופה, ערכו גם הם שביתות השנה.
“לצוות האחיות היה מספיק מלהיות מובן מאליו, מספיק משכר נמוך ורמות כוח אדם לא בטוחות, מספיק שלא יכולים לתת למטופלים שלנו את הטיפול המגיע להם”, אמר ראש RCN, פט קאלן.
הבוסים בבריטניה מזהירים שחשבונות האנרגיה הגואים עלולים לאלץ את בתי החולים לקצץ בשירותים
1 בספטמבר 2022

האיגוד, שרוצה העלאת שכר משמעותית מעל האינפלציה, הודיע ​​מוקדם יותר החודש כי בקלפי של יותר מ-300,000 חבריו נמצא רוב בעד שביתות.

“לשרים היו יותר משבועיים מאז שאישרנו שהחברים שלנו חשו חוסר צדק כזה שהם יתקפו בפעם הראשונה”, אמר קאלן, והוסיף כי הצעה למשא ומתן רשמי נדחתה.
“יש להם את הכוח והאמצעים לעצור את זה על ידי פתיחת שיחות רציניות שמתייחסות למחלוקת שלנו”.

בין גלי הפעולות התעשייתיות, האינפלציה הבריטית המשיכה את הזינוק האחרון שלה, והגיעה לשיא של 41 שנים של 11.1% באוקטובר על רקע עלייה בחשבונות האנרגיה והמזון.

הממשלה אומרת שהיא קיבלה המלצות שכר עצמאיות, והעניקה ליותר ממיליון עובדי NHS העלאת שכר של לפחות 1,400 ליש”ט (1,590 דולר ארה”ב) השנה.
זאת בהמשך לעלייה של שלושה אחוזים בשנה שעברה, כאשר השכר במגזר הציבורי הוקפא.

אבל ה-RCN אומר שזה משאיר מצבם של אחיות מנוסות גרוע יותר ב-20% במונחים ריאליים בגלל פרסים רצופים מתחת לאינפלציה מאז 2010.

בסקוטלנד, האיחוד השהה את ההכרזה על פעולות שביתה לאחר שהממשלה המשולבת באדינבורו, אשר אחראית למדיניות הבריאות, פתחה מחדש את שיחות השכר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *