ממשלת ולנסיה נותנת הארכה של 90 יום לוולנסיה כדי לאשר את מפעלי מסטלה

הרחבה חדשה למועדון הכדורגל ולנסיה והשלמת האצטדיון החדש שלו, שעבודותיו משותקות כבר יותר מעשור. ממשלת ולנסיה מנסה שוב להפעיל לחץ על פיטר לים, בעל המניות העיקרי של המועדון, על ידי יוזמת פקיעתו של ההסכם העירוני המאפשר לוולנסיה CF, אך במקביל נותנת לו 90 יום להציג “הצעה אמינה ומובטחת כלכלית” כדי לסיים את New Mestalla בשדרת לאס קורטס.

מחווה שבה מנסים לאלץ את קבוצת ולנסיה להקצות את הכסף שהיא צפויה לקבל במסגרת ההסכם שנחתם בין קרן CVC לליגה כדי לשים קץ למבנה הבטון הבנוי למחצה בוולנסיה. המבצע הזה יאפשר למועדון להכניס כ-120 מיליון יורו, בלון חמצן לקבוצה שעוברת כבר שנים מצב כלכלי עדין.

למעשה, ביטול הפעולה הטריטוריאלית האסטרטגית (ATE) פירושו קיצוץ הזכויות העירוניות של ולנסיה במגרש של מסטלה הנוכחית, ששוקלת שימוש של יותר מ-130,000 מ”ר לבנייה, יותר מ-70,000 מ”ר למגורים. והשאר לשלישיונים.

הקרקע עם זכויות אלה היא נחלתה הבסיסית של חברת הספורט ומכירתה, שהתוסכלה במספר הזדמנויות, הייתה מקור המימון העיקרי שתוכנן להעברה ל- Nuevo Mestalla. ביטולו יהווה מכה כלכלית קשה שגם תקשה על התחלת העבודות מחדש.

סמטת יציאה שסגנית נשיא ולנסיה מוניקה אולטרה תיארה כ”קשקוש משפטי”. בדיוק מסיבה זו, אולטרה הבטיחה כי כוונת הגנרליטאט היא להסכים על הסכם לסיים את האצטדיון לאחר שנים של אי עמידה מתמשכת והסכמי נייר מת. “הכנסת 90 הימים מאפשרת שאם מה שהליגה וה-CVC מגייסות, הכסף מוקדש לסיום האצטדיון”, הסביר.

זה יכול לעלות “מיליונר”
סגן נשיא ולנסיה הודה כי במקרה של העמדה לדין “זה עלול לעלות לתושבי ולנסיה במיליונר”, בנוסף לכך “ייתכן שייקח עשרות שנים להיפתר”. לדברי אולטרה, ההסכמה של הקונסל מנסה גם להגן על התהליך, שכן “הדו”ח של משרד עורכי הדין Generalitat אומר שהשלב הראשון לא התקיים, אך הדו”ח של השירותים המשפטיים של מועצת העיר ולנסיה סבור כי לשלב הזה יש מחמאה”.

על פי דו”ח היועץ המשפטי של הכללית, מאחר שהחלפת המקדם אינה ברת ביצוע, יש לפקוע את הפעולה עם ההשלכות שיש בכך על הפרויקט שאושר בשנת 2012. בדיוק נוסחת ה-ATE נועדה לייעל את ההליכים , דבר שבמקרה זה לא שימש לחידוש העבודות בשל הבעיות הכספיות של המועדון, שגם החליף ידיים ב-2014 עם הגעתו של פיטר לים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *