אוסטריה מגבילה את האוכלוסייה, העצבים חוזרים לשווקים הפיננסיים

לא רק הלא מחוסנים יותר. אוסטריה מחליטה להאריך את הכליאה לכלל האוכלוסייה מיום שני למשך עשרה ימים כדי לבלום את העלייה במקרי הקורונה. העצבים שהמגיפה תחזור על הפרקים הגרועים ביותר שחוו חוזרים לשווקים הפיננסיים.

שוקי המניות באירופה משאירים מאחור את העליות של הסשנים כדי להיסחר בהפסד. ה-EuroStox 50 כרגע חוזר על הנפילות מתחת ל-4,400 נקודות, בעוד שה-Dax הגרמני, שבו גם הזיהומים הולכים וגוברים, נע עם ספקות רבים. מיותר לציין ששוק המניות האוסטרי, שבו מדד ה-ATX העיקרי שלה צונח יותר מ-1.5% אנכית.

ה-Ibex 35 גם הולך לשפל של סשן עם ירידות שמובילות אותו מתחת ל-8,800 נקודות. המקסימום של היום נגע בהם ב-8,954 מספרים שלמים. ערכי התיירות לוקחים את החלק הגרוע ביותר עם נפילות תלולות של 5% עבור IAG או 3% עבור Aena ואמדאוס.

סצנה מסובכת כי הסלקטיבית כבר מסכנת את התמיכה שהיא מוצאת ב-8,800 נקודות, לדברי ג’ואן קבררו, אנליסטית טכנית ויועצת Ecotrader. אם הוא ייפול מתחת לסוף היום (גם סגירה שבועית), המדד יסכן את “האפשרות לראות את עצרת חג המולד הצפויה.

אנליסטים ב-Link Securities כבר הריחו משהו ראשון בבוקר. “גורמים כמו אינפלציה גבוהה והצעדים המגבילים ההולכים וגדלים שבהם ממשלות אירופה ‘מאיימות’ לאמץ כדי להילחם בהתאוששות במקרים של קוביד-19, אנו מאמינים שיגבילו את ההתאוששות של השקיות הללו”, הם ציינו.

בשווקי הסחורות, אי הוודאות מובילה גם לנפט לנוע עם ירידות של בסביבות נקודת האחוז. החבית של ברנט, המדד באירופה, עומדת על 80 דולר, בעוד זו של מערב טקסס, המדד בארה”ב, עומדת על כ-77.5 דולר.

גם המטבעות אינם מחזיקים בהימור והאירו מניב 0.7% בחצייתו עם הדולר ל-1.1286 דולר שקל.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *