הצעת החוק התקציבית של אראגון לשנת 2022 מסתכמת ב-7,444 מיליון

שר האוצר והמינהל הציבורי של ממשלת אראגון, קרלוס פרז אנאדון, הציג ביום שישי הקרוב את הצעת החוק על תקציבי הקהילה האוטונומית לשנת 2022, המסתכמת ב-7,444 מיליון יורו עם חיזוק הכספים האירופיים.

מועצת השלטון אישרה את הצעת החוק, שפרס אנאדון רשם לאחר מכן בבתי המשפט האזוריים לצורך טיפול. זהו התקציב השני בגובהו בסדרה ההיסטורית, אמר פרז אנאדון במסיבת עיתונאים, והוסיף כי הוא נועד ליצור עושר ותעסוקה.

התחזית היא שהתקציב יאושר בזמן. חשבונות 2021 ייסגרו בסביבות ה-20 בנובמבר, כך קידם היועץ, שדחה את הטכניקה ה”זדונית” של סגירה מוקדם יותר.

הפניה מחדש
ראש האוצר ציין כי תקציבי 2022 “מתחילים לנתב את המצב” תוך “עין פקוחה” לנוכח משבר הבריאות, ש”עדיין לא נפתר”.

התקציב של השנה הבאה יתרום ל”שינוי במחזור המאפשר לנו לצמוח ולהפיץ מחדש”, המשיך פרז אנאדון והוסיף כי “חשבונות אלה נועדו להביא אותנו קרוב ככל האפשר לסוף המשבר”. הוא הדגיש כי ארבע המפלגות של ממשלת אראגון נתנו אור ירוק להצעת החוק לפיה הן ה-PP והן IU נמנעו מהצבעה על תקרת ההוצאה.

בריאות, המחלקה עם 2,242 מיליון; חינוך, עם 1,140.5 מיליון; ואזרחות וזכויות חברתיות, עם 447, אחראיות על ההגנה החברתית.

אבל, ללא ספק, המאמץ יתמקד במשרדים האמונים על הנעת ההתאוששות, שמצמיחים 144 מיליון כדי להגביר את התחרותיות של החברות, הצמיחה הכלכלית והתעסוקה.

חשבונות 2022 הם גם השניים שהוכנו תחת ההשפעות הישירות של מגיפת הקורונה, אם העיבוד המחודש אליו נאלץ לעבור חשבונות 2020 לאחר פרוץ משבר הבריאות יוזל, כך שהם משתתפים שוב בעל אופי יוצא דופן ולא טיפוסי .

מבנה החשבונות לשנת 2022, החשבונות השני בגובהו בסדרה ההיסטורית של אראגון, משלב התאוששות הדרגתית של הנתונים הרגילים של תקציבי טרום-מגיפה, עקב משיכת כספים יוצאי דופן מממשלת ספרד, עם הרווח הנרחב. פעולה הקשורה לקרנות הדור הבא – React-EU ו-MRR -, אחראית על משימת ההתחדשות של הכלכלה.

באופן זה, חשבונות 2022, המורכבים מ-6,080 מיליון הוצאות לא-פיננסיות ו-1,364 מיליון הוצאות פיננסיות, מתגלים כמכשיר יסוד לניהול היציאה מהמשבר ולהמר על עתיד מבטיח יותר, הם תקציבים ש להרהר בצרכים של כל המגזרים ולכן של כל האזרחים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *