לחברות לא יהיה יותר מ -15% מכוח העבודה שלהן באופן זמני

משרד העבודה הציג ביום רביעי בפני הסוכנים הסוציאליים מסמך משא ומתן חדש למודרניזציה של חוק העובדים (ET), על פי UGT. בין החידושים המוצעים ביחס לטיוטה הקודמת – המתוארכת ל -14 ביולי – הממשלה רוצה להגביל בחוק כי חברה יכולה להעסיק יותר מ -15% מכוח העבודה שלה באופן זמני. יתר על כן, על פי המידע שנמסר על ידי האיגוד, ה- ETTs (סוכנויות תעסוקה זמניות) לא יוכלו עוד להעסיק עובדים זמניים שיועברו ללקוחותיהם ועליהם לשמור על קשר בלתי מוגבל עם העובדים המעבירים.

בהצהרה לאחר הפגישה שנערכו על ידי נציגי האיגודים והמעסיקים עם מזכיר המדינה לתעסוקה, חואקין פרז ריי, הודיעה UGT כי העבודה הציגה הצעות לחוזי הכשרה, חוזים זמניים של סעיף 15 ET החדש, שילובו של חוזה עבודות הבנייה הקבוע בחוזה הקבע, הגדרה חדשה של מנגנון קיימות התעסוקה (בדומה ל- Erte), וכן תקנה חדשה של סוכנויות תעסוקה זמניות המאפשרת לצייד עבודות עונתיות עם הגנה טובה יותר על העובדים באמצעות גיוס קבע במשרדי העבודה הזמניים עצמם.

באשר ל -15% מהגבול הזמני, UGT מציין כי חוזים מבניים, אלה שקשורים לסיבות יצרניות עקב עלייה מדי פעם ובלתי צפויה בפעילות; אלה המקושרים לסיבות ארגוניות להחלפת עובד בצוות נמוך ושתי שיטות ההכשרה, ההתמחות וחוזה ההכשרה הכפול-שיהיו חוקיים לאחר רפורמת העבודה, לא יעלה על 15% לאחר הצעת הממשלה החדשה של כל כוח העבודה, על פי הגבול שקבע משרד העבודה.

מקורות המכירים את המסמך מצביעים על כך שבכל שנה החברות שחרגו מ- 15% חייבות להציג בפני האיגודים תוכנית הכוללת יצירת משרות קבועות לניתוב מחדש של אחוז העובדים הזמניים מתחת ל -15% מכוח העבודה.

בהתייחסות לחברות תעסוקה זמניות, UGT מציין כי ההצעה “מאפשרת כריתת חוזים להתפנות למשרות זמניות ובלבד שיחסי העבודה של האדם שהועבר מסודרים לתקופה בלתי מוגבלת, במשרה מלאה או במשרה מלאה. חלקים, שינוי סעיפים 6 ו -10 לחוק הסוכנות הזמנית “. נכון לעכשיו, חברות אלה יכולות לבחור להעסיק באופן זמני כוח אדם שיעבור להעברת שירות ושירות או הצעת הממשלה להעסיק אנשים קבועים שיעברו זמנית ללקוחותיהם. מכיוון שהחוזה על עבודות ושירותים מבוטל, יש להם רק אפשרות לשכור לעצמם ללא הגבלת זמן.

שינויי העבודה כוללים ניסוח חדש של מנגנון קיימות התעסוקה (MSE), בדומה ל- Erte. כעת מותר להשתמש בו לצורך אישור הצוות ומובהר כי גורמי ETOP יצדיקו את המנגנון.

UGT צופה כי עבודה תציג גמישות בקבלנות הבנייה הזמנית. כך, לטענת האיגוד, במקום לבטל את חוזה עבודות הבנייה הקבוע, כפי שהתכוון לכך, הוא ישנה אותו. עם זאת, עם הנוסח החדש, הוא נועד להתאים חוזה ספציפי למגזר זה במסגרת החוזה הבלתי מוגדר, כפי שדורש UGT.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *