הודו, ארה”ב מדברות על מימון אקלים כביקור השליח המיוחד של ביידן ביום שני

בהודו וארה”ב מבקשות להאיץ את פריסת האנרגיה הנקיה כדי להפחית את כלכלתן בגדול באמצעות שיתוף פעולה דו -צדדי בעשר השנים הקרובות, הודו וארה”ב ישיקו את “דיאלוג פעולות האקלים והגיוס על האקלים” במהלך ביקורו של השליח האמריקאי המיוחד לנשיא אקלים ג’ון קרי כאן ביום שני.

הדיאלוג הוא אחד משני המסלולים העיקריים של ‘שותפות אגודת האקלים והאנרגיה הנקיה של הודו-ארה”ב לשנת 2030’, אשר הונחו במשותף על ידי ראש הממשלה נרנדרה מודי והנשיא האמריקני ג’ו ביידן בפסגת המנהיגים בנושא האקלים באפריל.

המסלול השני שלה, השותפות האסטרטגית לאנרגיה נקייה (SCEP), הושק על ידי שרת הנפט והגז הטבעי הארדיפ סינג פורי ומזכירת האנרגיה האמריקאית ג’ניפר גרנהולם במצב וירטואלי ביום חמישי.

“שני המסלולים הללו יפעלו יחד לגיוס כספים ולהגדלת פריסת טכנולוגיות נקיות. זה יסייע להודו להשיג את המטרה השאפתנית שלה להתקין 450 GW אנרגיה מתחדשת עד שנת 2030 במסגרת מאמצי מעבר האנרגיה המתמשכים של המדינה “, אמר גורם רשמי.

לדבריו, שליח הנשיא האמריקאי לאקלים ייפגש ביום שני עם שר הסביבה בהופנדר ידב ועם שר החשמל והאנרגיה המתחדשת RK Singh, מלבד השקת “דיאלוג פעולות האקלים והמניעה של האוצר”.

הפגישה מקבלת משמעות כיוון שהיא עשויה לסלול את הדרך לדיאלוג אינטנסיבי יותר על סדר היום של מטרות פליטת ‘אפס נטו’ של מדינות שונות לקראת המושב ה -26 הקרוב של ועידת האקלים של האו”ם (COP26), המתוכננת להתקיים בגלזגו, בריטניה בנובמבר.

צפוי כי קרי במהלך ביקורו בין התאריכים 12-14 בספטמבר יעלה על העלאת הודו למשימת מטרות “נטו-אפס” עד אמצע המאה. אף על פי שהודו אינה מתנגדת לרעיון העתיד של ‘נייטרליות פחמן’ לכל העולם, המדינה התעקשה בעקביות על לוחות זמנים שונים למדינות שונות להשיג מטרות כאלה תוך התחשבות ביכולותיהן ובנסיבות הלאומיות שלהן בהתאם לעקרונות המפתח של פריז. הֶסכֵּם.

צפוי כי המדינה תתקבל בחודש הבא קריאה לעדכן את יעדי פעולות האקלים שלה – הנקראות תרומה לאומית (NDC) – במסגרת הסכם פריז על ידי התייחסות למימוש יתר של ההתחייבויות הנוכחיות שלה. הודו כבר הפחיתה את עוצמת פליטת הפחמן שלה (פליטה ליחידת תוצר) ב -28% ביחס לרמות 2005, מול היעד שלה 33-35% עד 2030.

באופן דומה, יכולת הייצור שלה על בסיס דלק לא מאובן כבר הגיעה לכמעט 39% מסך קיבולת ייצור החשמל המותקנת שלה ביעד ליעד של 40% עד שנת 2030. הודו צפויה להגיע לקצב זה ליעד של 40% עד 2023. .זה הופך את הודו לאחת המדינות הבודדות בעולם שהייתה בדרך לעמוד בהתחייבויות הסכם פריז לשנת 2015.

“מסע השליח המיוחד יחזק את מאמצי האקלים הדו -צדדיים והרב -צדדים של ארצות הברית לקראת ועידת הצדדים ה -26 (COP26) לאמנת המסגרת של האו”ם לשינוי אקלים (UNFCCC), שתתקיים ב -31 באוקטובר עד ה -12 בנובמבר, 2021, בגלזגו, בריטניה “, נמסר ממשרד החוץ האמריקאי בהודעתו בביקורו של קרי בהודו.

הוא אמר כי השליח הנשיאותי המיוחד לאקלים יגיע להודו בין התאריכים 12-14 בספטמבר “כדי להתקשר עם עמיתים בינלאומיים במאמץ לטפל במשבר האקלים”.

“שליח הנשיא המיוחד קרי ייפגש עם עמיתיו של ממשלת הודו ומנהיגי המגזר הפרטי כדי לדון במאמצים להעלות את שאיפת האקלים העולמית ולזרז את מעבר האנרגיה הנקיה של הודו”, נכתב בהודעה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *