חברות סטארט-אפ אפריקאיות מציגות חידושים בעיר

ויווטק, מרכז הטכנולוגיה חזר. מאז יום רביעי, 16 ביוני ובמשך 4 ימים, הוצגו החידושים הבינלאומיים המבטיחים ביותר בפורט דה ורסאי בפריז.

אפריקה גם עשתה את הטיול, המיוצגת על ידי DRC. זו הייתה משאלתו של מייסד VIVATECH, מוריס לוי, יליד מרוקו.

תמיד היה סוג של ניצול, אפילו זלזול, צד מעט מתנשא כשמדובר באפריקה, ואנחנו מעוניינים רק בניצול משאביו. ואמרתי לעצמי שיש עדיין חידושים, אינטליגנציה, כישרון, אנשים איכותיים. זה בהחלט הכרחי לקדם אותם.

טק הוא דבר רב-צבעוני, שהוא ייצוג העולם והאנרגיה הזו שמפוזרת בכל מקום ויוצרת מקומות עבודה, יוצרת עושר, ובכן, היא קיימת באפריקה כמו גם באירופה או במקומות אחרים ”, אמר לוי לעורך אפריקוס ברידג’ט אוגווה.

דעתו הייתה משותפת לאברנד קולונגלה, שר הדיגיטציה של ד.ר. קונגו. מבחינתו, הפתרונות לבעיות בקונגו יגיעו מהעם בקונגו.

כדי לשנות את הפרדיגמה, עליך להשתמש באמצעים המאפשרים לך לתפוס את המקסימום. וכאן יש לנו שתי פלטפורמות כמו Codinet, וכמה אחרות שמצאו, פיתחו פתרונות אוסף המותאמים למציאות שלנו.

הם מכירים את הקשיים בשכונות שלנו והם מכירים את הקשיים של העסקים שלנו. הם יודעים ליצור קשר עם עסקים, עם אזרחים שיוכלו לאסוף ולהחזיר. והיה סמוך ובטוח שבמקום בו התחלנו פתרונות, ובכן, באמת התקדמנו הרבה “, אמר קולונגלה.

סטארט-אפ זה מצא גם דרך חדשנית לטפל בבעיית החטיפה, אשר הולכת ומתרחבת בתדירות גבוהה יותר במוניות בבירה קינשאסה.

הצלחנו להשיג חוזה עם בניין העירייה של קינשאסה כדי לזהות את כל צי המוניות בעיר קינשאסה, המוכרז כ- 60,000 מוניות. וכך בכל המוניות הללו אנו מציבים קודי QR קטנים שיאפשרו למשתמשי קצה, על ידי הורדת אפליקציית Hoja Taxi ב- PlayStore.

בדקו בעצמי את המונית על ידי סריקת קוד QR וקבלו מידע כמו תמונת הנהג, תמונת הרכב, שם הנהג. בסוף הם יכולים לאמת את הנסיעה שלהם, הם יכולים לאשר שהם יצאו מהמונית והם יכולים גם לדווח על בעיה אם יש חוסר התאמה בין מה שהם רואים בטלפון שלהם לבין מה שיש להם לפניהם “, אמרה אורסולה נדמבאלה, מייסדת שותפה ב- ” Hoja ”.

מאז הקמתה בשנת 2019, Hoja כבר הסמיכה 13,000 מוניות קינשאסה, מתוך צי של 60,000.

כל זאת בתמיכתו של הנשיא פליקס טשיסקדי אשר בירך על היוזמה.

בסופו של דבר, הסטארט-אפ שואף להתאים את המודל שלו לערים אפריקאיות אחרות כמו לאגוס בניגריה או דקאר, בירת סנגל.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *